Strona główna » Gazownia Tarnowskie Góry

Gazownia Tarnowskie Góry

Podłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Żeby zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, trzeba najpierw złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym etapem jest podpisanie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać zarazem gazownia po zawarciu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest natomiast zamontowanie licznika. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można uregulować też przez internet, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców odpowiedni portal przyłączeniowy.

Jak można wstrzymać dostawy gazu do domu?

W przypadku przebudowy instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, należy ze względów bezpieczeństwa zatrzymać dostawy gazu. Zrobić to trzeba za pomocą właściwego druku, który można złożyć do gazowni online, a również osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta. Wstrzymanie dostaw gazy nie oznacza natomiast braku faktur. Wystawiane faktury nie będą jedynie posiadały poboru gazu. Dodatkowo należy pamiętać, że zatrzymanie dostaw paliwa gazowego na wniosek klienta jest usługą odpłatną.

Gazownie w innych miastach

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności