Strona główna » Rejon dystrybucji gazu

Rejon dystrybucji gazu

rejon dystrybucji gazu ziemnego

Rejon dystrybucji gazu ziemnego czyli inaczej obszar na którym znajduje się infrastruktura przystosowana do transportu paliwa gazowego dzieli nasz kraj na kilka obszarów. Za dystrybucję gazu w Polsce odpowiada Polska Spółka Gazownictwa, której głównym zadaniem jest: nieprzerwalny, niezawodny, terminowy i bezpieczny transport gazu sieciami dystrybucyjnymi na terenie całego kraju do klienta finalnego. Jeśli na danym obszarze właścicielem sieci jest lokalny operator – wtedy PSG dostarcza gaz do jego infrastruktury, a dalej już lokalny dystrybutor odpowiada za dostarczenie paliwa do klienta finalnego.

Rejon dystrybucji gazu w Polsce

Polska podzielona jest na sześć podstawowych (głównych) rejonów dystrybucji gazu. Zaliczamy do nich:

rejon dystrybucji gazu zmienego

źródło:psgaz.pl

 Rejon dystrybucji gazu ziemnego w Polsce – mniejsze obszarowo jednostki

Każdy z wyżej wymienionych rejonów ma w swojej strukturze mniejsze obszarowo jednostki, które także nazywane są rejonami dystrybucji gazu ziemnego. W skład każdego z sześciu największych rejonów wchodzi nawet do 30 mniejszych rejonów W Celu uzyskania kontaktu do wybranej jednostki terytorialnej wystarczy:

 1. Kliknąć w jeden z rejonów dystrybucji gazu u góry strony
 2. Wybrać rejon znajdujący się najbliżej naszego miejsca zamieszkania – również klikając w odpowiedni mniejszy rejon
 3. Znaleźć na podstronie dane teleadresowe do wybranego obszaru w celu uzyskania interesujących nas informacji takich jak:
  1. adres korespondencyjny właściwej jednostki
  2. informacje na temat awarii
  3. informacje na temat planowanych konserwacji czy remontów
  4. informacje o wykonanych przyłączach gazowych

 

Rejon dystrybucji gazu kontakt

Poszczególne oddziały w skład których wchodzą zakłady dbają o ciągłość dostaw gazu ziemnego do naszych domów i firm. Zadaniem poszczególnych rejonów dystrybucji gazu jest także przeprowadzanie bieżących przeglądów oraz wykonywanie remontów. Na naszych stronach znajdziesz kontakt do wybranego rejonu dystrybucji gazu. Dostępne kontakty pozwolą w sposób bezpośredni zgłosić awarię lub poinformować o innych sprawach związanych z dystrybucją gazu. W obszar takich spraw wchodzi także możliwość zgłaszania się w sprawach związanych z przyłączem gazowym.