Strona główna » Gazownia Zabrze » Dostawcy gazu Zabrze

Dostawcy gazu Zabrze

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wysokość faktur za paliwo gazowe zależy od paru różnych kwestii. Najważniejsze z nich to ilość poboru gazu w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do której przedzielony jest klient przez sprzedawcę gazu ziemnego. Wobec tego największe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy wykorzystują go do ogrzewania lokali, z kolei najniższe wykorzystujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że ostateczna cena paliwa gazowego zależy także od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego sprzedawcy gazu. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe.

Na co zwrócić uwagę zmieniając sprzedawcę gazu ziemnego?

W trakcie zmieniania sprzedawcy gazu ziemnego trzeba zwrócić uwagę nie tylko na cenę paliwa gazowego, która najlepiej, aby była możliwie jak najniższa, ale również takie czynniki jak: wysokość opłat handlowych, które mają wpływ na wysokość rachunków zwłaszcza przy niewielkim zużyciu paliwa gazowego, czas obowiązywania umowy, najkorzystniejszym rozwiązaniem są umowy zawierane na krótki okres, jednak bardzo często wiążą się one z gorszymi warunkami oferty, możliwość skorzystania z rozwiązania jakim jest gwarancja ceny, dzięki niej można będzie mieć gwarancję, że cena gazu ziemnego nie zmieni się przez cały okres trwania zawartej umowy. Poza tym warto także sprawdzić jakie opinie ma dostawca gazu u swoich obecnych klientów. Można dzięki temu uchronić się przed problemami podczas trwania umowy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności