Strona główna » Gazownia Tarnów » Dostawcy gazu Tarnów

Dostawcy gazu Tarnów

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wysokość rachunków za gaz zależy od paru różnych kwestii. Najistotniejsze z nich to wielkość poboru paliwa gazowego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest klient przez sprzedawcę gazu ziemnego. Wobec tego najwyższe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe stosujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Poza tym warto również wspomnieć, że finalna cena paliwa gazowego uzależniona jest również od innych opłat występujących u określonego sprzedawcy paliwa gazowego. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż paliwa gazowego oraz opłaty handlowe.

W jaki sposób zmienić dostawcę paliwa gazowego w 4 prostych krokach?

Chcąc zmienić dostawcę gazu ziemnego, wystarczą jedynie 4 proste kroki. Pierwszy z nich polega na znalezieniu odpowiedniej oferty nowego dostawcy, która będzie atrakcyjna zarówno pod względem kosztów zakupu gazu, jak i innych elementów podpisanej umowy. Później wystarczy zawrzeć umowę z nowym sprzedawcą gazu oraz zadbać o jego pełnomocnictwo, za sprawą którego będzie on mógł rozwiązać umowę ze starym sprzedawcą oraz załatwić wszelkie formalności. Trzeci krok to wypowiedzenie poprzedniej umowy i poinformowanie o tym OSD paliwa gazowego. Cała procedura kończy się z kolei uregulowaniem należności z poprzednią firmą i zapłaceniem faktur, a kolejne faktury będą już przesyłane przez nowego dostawcę gazu..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności