Strona główna » Gazownia Wrocław » Dostawcy gazu Wrocław

Dostawcy gazu Wrocław

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wielkość faktur za paliwo gazowe uzależniona jest od paru różnych elementów. Najważniejsze z nich to wielkość zużycia paliwa gazowego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest klient przez dostawcę gazu. W związku z tym najwyższe rachunki za gaz płacą właściciele domów, którzy stosują go do ogrzewania budynku, z kolei najmniejsze stosujący go do przygotowywania posiłków na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że finalna cena gazu ziemnego uzależniona jest także od innych opłat występujących u określonego sprzedawcy paliwa gazowego. Zaliczyć do nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu ziemnego oraz opłaty handlowe.

Czy opłaca się zmienić dostawcę gazu ziemnego?

Podobnie jak w przypadku rachunków za prąd, faktury za gaz są dużą częścią wydatków w domach oraz przedsiębiorstwach. Jedną skuteczniejszych opcji na ich obniżenie jest wobec tego zmiana dostawcy gazu na korzystniejszego. Rozwiązanie to pozwala na oszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych w ciągu miesiąca. Oprócz tego proces ten jest niezwykle łatwa i bezproblemowy. W związku z tym poszukując oszczędności, należy wziąć pod uwagę zmianę dostawcy gazu ziemnego, którą może przeprowadzić każdy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności