Strona główna » Gazownia Gdańsk » Dostawcy gazu Gdańsk

Dostawcy gazu Gdańsk

Od czego uzależniona jest cena gazu?

Wysokość rachunków za paliwo gazowe zależy od kilku różnych kwestii. Podstawowe z nich to wielkość zużycia gazu w określonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przedzielony jest odbiorca przez dostawcę gazu ziemnego. W związku z tym największe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy wykorzystują go do ogrzewania budynku, z kolei najniższe stosujący go do gotowania na kuchenkach. Dodatkowo warto również wspomnieć, że finalna cena paliwa gazowego uzależniona jest także od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego sprzedawcy paliwa gazowego. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe.

Czy warto zmienić dostawcę paliwa gazowego?

Podobnie jak w przypadku faktur za prąd, faktury za gaz są dużą częścią kosztów w gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach. Jedną z lepszych opcji na ich zmniejszenie jest w związku z tym zmiana dostawcy paliwa gazowego na korzystniejszego. Opcja ta pozwala na zaoszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych w ciągu miesiąca. Poza tym proces ten jest niezwykle szybka i bezproblemowy. Wobec tego poszukując oszczędności, należy wziąć pod uwagę zmianę dostawcy gazu, którą może przeprowadzić każdy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności