Strona główna » Gazownia Warszawa » Dostawcy gazu Warszawa

Dostawcy gazu Warszawa

Od czego zależy cena gazu?

Wysokość faktur za gaz zależy od kilku różnych czynników. Najistotniejsze z nich to wielkość zużycia paliwa gazowego w wyznaczonym okresie rozliczeniowym oraz grupa taryfowa, do jakiej przypisany jest klient przez sprzedawcę gazu ziemnego. W związku z tym największe rachunki za paliwo gazowe płacą właściciele domów, którzy wykorzystują go do ogrzewania budynku, z kolei najmniejsze wykorzystujący go do gotowania na kuchenkach. Oprócz tego warto także wspomnieć, że ostateczna cena gazu zależy także od dodatkowych opłat obowiązujących u określonego sprzedawcy paliwa gazowego. Wyróżnić wśród nich można na przykład opłaty taryfowe opłatę abonamentową za sprzedaż gazu oraz opłaty handlowe.

Czy opłaca się zmienić dostawcę gazu?

Tak samo jak w przypadku rachunków za prąd, rachunki za gaz są dużą częścią kosztów w domach oraz firmach. Jedną z lepszych opcji na ich obniżenie jest w związku z tym zmiana sprzedawcy paliwa gazowego na tańszego. Opcja ta pozwala na oszczędzenie nawet do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Poza tym proces ten jest niezwykle szybka i bezproblemowy. Wobec tego szukając oszczędności, należy wziąć pod uwagę zmianę dostawcy gazu, którą może przeprowadzić każdy..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności