Strona główna » Gazownia Będzin

Gazownia Będzin

Podłączenie domu do sieci gazowej

Żeby zrealizować podłączenie do sieci gazowej, należy w pierwszej kolejności złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Późniejszym etapem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i zrealizowanie instalacji gazowej, którą może natomiast wykonać jednocześnie gazownia po zawarciu z nią właściwej umowy. Ostatnim etapem podłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika gazu. Wszystkie formalności związane z tą sprawą można uregulować też online, gazownia udostępnia dla swoich odbiorców odpowiedni portal przyłączeniowy.

Zgłoszenie zmienienia sprzedawcy gazu

Gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa przyłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, nazywani także jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę gazu. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sam proces zmiany dostawcy trwa mniej więcej dwadzieścia jeden dni. Zmiana dostawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego właściwego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w biurze obsługi klienta gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku można znaleźć jest z kolei na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Będzin

Kontakt PSG Będzin

42-500 Będzin
ul.Sielecka 85 A
tel. 32 267 78 93
tel. 32 267 73 64
faks 32 761 46 60

rejon-bedzin

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności