Strona główna » Gazownia Będzin » Gazy techniczne Będzin

Gazy techniczne Będzin

Zastosowanie gazów technicznych

Aktualnie gazy techniczne wykorzystywane w różnych branżach. Używane są one zazwyczaj między innymi do spawania, przecinania metali czy też tworzenia atmosfery ochronnej. W branży związanej z produkcją żywności gazy techniczne umożliwiają na przykład przeprowadzenie obróbki wstępnej produktów i wydłużenie ich daty spożycia. W wielu sytuacjach gazy techniczne są dodatkowo stosowane jako surowce energetyczne. Ilość ich zastosowań jest w związku z tym tak ogromna, że ciężko sobie wyobrazić bez nich nowoczesny przemysł.

Jak poprawnie przewozić gazy techniczne?

Z reguły transport gazów technicznych mogą przeprowadzać wyłącznie specjalistyczne firmy, które stosują do tego odpowiednie samochody posiadające wentylację i gazoszczelną przegrodę, która odgradza kabinę kierowcy od towaru. Używany do użytku niekomercyjnego gaz techniczny może być natomiast przewożony z wykorzystaniem aut osobowych. W takim przypadku należy jednak pamiętać o tym, aby zbiornik z gazem: była przewożona pionowo, zabezpieczona przed przemieszczaniem się w samochodzie, szczelnie zamknięta, dlatego trzeba przed jej przewozem sprawdzić zawory. Dodatkowo nie należy też transportować butli z gazem technicznym w bagażnikach..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności