Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » RWE Gaz w stałej cenie. Najlepsza oferta na rynku?
Sprzedawcy gazu

RWE Gaz w stałej cenie. Najlepsza oferta na rynku?

teraz gaz rwe
W dzisiejszym artykule wracamy do analizy ofert sprzedaży gazu ziemnego do odbiorców finalnych przez najbardziej znane w Polsce koncerny (firmy) energetyczne. RWE gaz ziemny sprzedaje do odbiorców końcowych już od prawie 2 lat.

W dzisiejszym artykule wracamy do analizy ofert sprzedaży gazu ziemnego do odbiorców finalnych przez najbardziej znane w Polsce koncerny (firmy) energetyczne. RWE gaz ziemny sprzedaje do odbiorców końcowych już od prawie 2 lat. To jeden z pierwszych sprzedawców energii elektrycznej, który zdecydował się na oferowanie tego typu usługi w Polsce. Sprawdźmy w takim razie, jak oferta firmy RWE przedstawia się na tle konkurencji takiej jak: Enea, Tauron, Energa czy mniejszych firm: Duon, Błękitna Energia.

Oferta na gaz ziemny w RWE – podział

Tak jak każdy sprzedawca prądu tak samo RWE działający od wielu lat na rynku energii, który to przed zmianami jakie od kilku lat obserwujemy na rynku energii (proces liberalizacji) był monopolistą pod względem sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej. Po rozdzieleniu działalności związanej ze sprzedażą i dystrybucją prądu, wielu sprzedawców prądu (a później także gazu ziemnego) dzieliło rynek w Polsce według kryterium:

 • mój macierzysty obszar (w przypadku RWE jest to Warszawa i bliska okolica)
 • reszta obszaru Polski, w której to działały na rynku energii inne spółki energetyczne

W przypadku RWE ten podział został zastosowany także w przypadku gazu ziemnego. W ofercie związanej z gazem ziemnym w pierwszej kolejności musimy podać kod pocztowy, na podstawie którego wyświetlane są nam oferty sprzedaży prądu, ale przede wszystkim gazu ziemnego – który nas dzisiaj najbardziej interesuje.

RWE gaz dla domu

Kolejnym, a właściwie pierwszym kryterium jest wybór, czy zakup gazu będzie dokonywany przez gospodarstwo domowe czy firmę. W przypadku domków jednorodzinnych czy też mieszkań w bloku RWE w chwili obecnej nie prowadzi sprzedaży gazu ziemnego.

RWE gaz dla firmy

W przypadku firm oferta jest dostępna dla wszystkich grup taryfowych gazu ziemnego. Podział dostępnych ofert jest dokonywany ze względu na:

  1. Lokalizację – oferta dla terenu Warszawa oraz dla reszty kraju – na podstawie wpisanego kodu pocztowego
  2. W zależności od wielkości firmy. Wielkość firmy jest tutaj określana nie na podstawie np. ilości zatrudnianych osób, ale na podstawie ilości zużywanego gazu ziemnego
   1. Pierwszą grupę stanowią firmy zużywające do 455 tys m3 gazu rocznie (czyli do ok. 5 tys. MWh)

rwe gaz ziemny

źródło: rwe.pl

2. Drugą grupę stanowią duże firmy w rozumieniu wolumenu zużycia, które zużywają więcej niż wielkości podane w pkt. 1

RWE gaz ziemny dla firmy – co wiemy o ofercie?

W tym wypadku nasza ocena oferty nie może być w 100% przeprowadzona. Wynika to z faktu barku na stronie sprzedawcy konkretnych informacji na temat wysokości opłaty za kWh (m3) gaz ziemnego. To co możemy się o ofercie firmy RWE dowiedzieć to:

 • gwarancja ceny gazu w trakcie obowiązywania umowy. Tutaj niestety z tą stałą ceną może być różnie, ponieważ w ogólnych warunkach umowy jest zapis mówiący o tym, kiedy cena gazu może wzrosnąć:

gwarancja ceny stała cena za gaz
źródło: rwe.pl

 • dostajemy też zapewnienie o umowie podpisywanej na bardziej korzystnych warunkach niż obecnie posiadamy – nie mylić z najbardziej korzystnymi jakie możemy na wolnym rynku uzyskać 🙂
 • wystawiana będzie jedna FV za sprzedaż i dystrybucję, co dla umów zmiany sprzedawcy gazu jest standardem
 • jeśli kupujemy od RWE również prąd – będziemy kompleksowo rozliczani

Niestety, ale w tym wypadku trudno jest nam polecić umowę z firmą RWE. Zbyt mało informacji dotyczących cen gazu jakie możemy u sprzedawcy uzyskać powoduje, że RWE gaz ziemny dla firmy traktuje dosłownie jako niespodziankę 🙂 oby taką z pozytywnym finansowym zaskoczeniem dla klienta końcowego

Ocena atrakcyjności oferty

Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak tradycyjnie podsumować ofertę zmiany sprzedawcy gazu na firmę RWE. Jak zawsze odniesiemy się do naszych kryteriów rankingowych:

 1. Cena za kWh: 0 pkt
 2. Wysokość opłaty abonamentowej: 0 pkt
 3. Informacje na temat ceny gazu w ofercie: 0 pkt
 4. Okres obowiązywania umowy: 1 pkt
 5. Okres wypowiedzenia umowy: 0 pkt
 6. Umieszczanie dodatkowych opłat: 0 pkt
 7. Możliwości zawarcia umowy: 1 pkt

Wynik: 2/14 pkt

Bardzo słaby wynik oceny oferty jest związany przede wszystkim z brakiem informacji na temat oferty, samo zapewnianie w komunikatach reklamowych o obniżce ceny gazu nic nie daje potencjalnemu klientowi. Sama obniżka cen może być dedykowana przecież tylko do wybranej grupy odbiorców gazu (np. grupy taryfowej), a co za tym idzie zwyczajnie może nas nie objąć

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (2 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności