Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » DUON – darmowy gaz ziemny przez miesiąc?
Sprzedawcy gazu

DUON – darmowy gaz ziemny przez miesiąc?

duon
DUON niezależny sprzedawca gazu ziemnego i prądu zachęca po raz kolejny w sposób niestandardowy do zakupy błękitnego paliwa przez nowych klientów

DUON niezależny sprzedawca gazu ziemnego i prądu zachęca po raz kolejny w sposób niestandardowy do zakupy błękitnego paliwa przez nowych klientów. Czy nowa oferta jest faktycznie korzystna dla nas i jak wygląda sprawa darmowego miesiąca za zakupione paliwo?

DUON i darmowy miesiąc czyli dla kogo ta promocja?

Wchodząc na stronę sprzedawcy gazu ziemnego i prądu – DUON zacznijmy od sprawdzenia kto i kiedy może otrzymać miesiąc gazu ziemnego za darmo? Jak widzimy na załączonym poniżej obrazku przedstawiane cenniki są dostępne tylko dla odbiorców gazu ziemnego rozliczanych w grupach taryfowych W.2 do W.4. Dlatego już na starcie wiemy, że sprzedawca kieruje swoją ofertę dla tych z nas, którzy zużycie gazu ziemnego mają na stosunkowo wysokim poziomie bo np. ogrzewają dom gazem ziemnym. Ci wszyscy z nas, którzy rozliczają się w taryfie W.1 o promocji mogą zapomnieć.

Dzieje się tak dlatego, że odbiorca zużywający więcej gazu jest klientem zdecydowanie bardziej atrakcyjnym niż osoba płacąca niskie rachunki za gaz ziemny.

duon cennik gazu
źródło:www.duon.pl

Darmowy miesiąc czy „tylko” 60% taniej za gaz od DUON?

Wiemy już, że skorzystać z oferty mogą tylko odbiorcy z grup taryfowych W.2 do W.4. Sprawdźmy jakie jeszcze warunki trzeba spełnić, żeby z promocji skorzystać. Po analizie oferty zamieszczonej na stronie sprzedawcy jest napisane, że miesiąc gazu jest za darmo, ale w przypadku podpisania jednocześnie umowy na zakup prądu od firmy DUON. Jeśli zakupimy tylko gaz ziemny upust będzie wynosił 60%.

Przedstawione ceny prądu w ofercie są porównywalne z cenami jakie płacimy u naszych „urzędowych” sprzedawców prądu, jednak w „gratisie” otrzymujemy opłatę w wysokości 4,99 zł co miesiąc… w ciągu 2 lat zapłacimy ekstra prawie 12o zł… Jeśli jednak zdecydujemy się na wystawianie FV drogą elektroniczną to opłata handlowa będzie wynosić 0 zł

duon ceny prądu

źródło:www.duon.pl

Inne warunki umowy sprzedaży gazu i prądu w DUON

Z istotnych kwestii na jakie w sposób szczególny powinniśmy zwrócić uwagę to:

  • Czas obowiązywania umowy – do końca 2o18 roku
  • Plusem jest 1 miesięczny okres wypowiedzenia umowy po okresie jej trwania
  • Rozliczenie następuje w oparciu o faktyczne zużycie a nie prognozowane
  • Gwarancja stałych cen

Naszym zdaniem oferta firmy DUON jest z pewnością ofertą ciekawą, na którą warto zwrócić uwagę. Ceny w taryfach oferty są porównywalne z tymi jakie płacimy u swoich obecnych sprzedawców, ale dla wielu z nas miesiąc gazu „gratis” stanie się atrakcyjną zachętą. Dodatkowo w kolejnych latach spodziewać należy się wzrostów cen energiii gazu, co przy ofercie DUONu może nas ominąć dzięki zapisowi o niezmienności ceny w trakcie trwania umowy.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności