Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » GAZ System Operator Gazociągów
Sprzedawcy gazu

GAZ System Operator Gazociągów

gaz system
Gaz System to jedna z głównych spółek biorąc pod uwagę bezpieczeństwo energetyczne kraju. Jakie usługi Gaz System świadczy dla firm i indywidualnych klientów?

Gaz System to jedna ze spółek Skarbu Państwa o strategicznej roli. Ma za zadanie przede wszystkim zapewnienie dostarczanie gazu ziemnego do sieci dystrybucyjnych lub do największych w kraju odbiorców finalnych. Gaz System to jedyna w Polsce spółka odpowiadająca za tego typu działalność.

Inne obszary działalności firmy Gaz System

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie Spółka ma przede wszystkim czuwać nad bezpieczeństwem przesyłanego w Polsce gazu. Dodatkowo jednak zajmuje się innego rodzaju obszarami, związanymi z sektorem gazowym:

  • aktualizacja informacji na temat Krajowego Systemu Przesyłowego
  • opieka nad Systemem Tranzytu Gazu przez nasz kraj
  • publikuje na swoich stronach ceny referencyjne gazu
  • za pośrednictwem strony można złożyć wniosek dot. możliwości świadczenia usług przesyłania gazu
  • udostępnia mapę systemu przesyłowego sieci gazowej w Polsce

Przetargi publiczne organizowane przez GAZ System

Jako państwowa spółka, która organizuje także przetargi wraz z całą dokumentacją dotyczącą rozbudowy sieci przesyłowych gazu ziemnego w Polsce. Aktualne przetargi są publikowane m.in. w serwisie egospodarka.pl. Część pracy jest wykonywana przez pracowników firmy, ale przy większych inwestycjach naturalnie wyłaniani są podwykonawcy, nad którymi nadzór sprawują pracownicy Państwowej spółki

Projekt budowy sieci przesyłowych realizowany w latach 2009 – 2015

W tym roku kończy się wielki projekt budowy sieci przesyłowych realizowany na terenie całego kraju. W tym okresie miały powstać:

  • 1 200 km nowych gazociągów przesyłowych co jest wzrostem o 10%
  • 1,2 mld zł to budżet jaki na tą inwestycję przeznaczyła UE
  • wzrost wydajności o ponad 90% w stosunku do sytuacji w roku 2009
  • do 2025 roku firma chce wybudować ponad 2 tys nowych sieci dystrybucyjnych

W celu zobrazowania wielkości inwestycji poniżej załączamy grafikę ze strony GAZ System, która przedstawi Wam, gdzie inwestycje są realizowane i będą realizowane:

gaz system

Jak widać plany sieci przesyłowej gazu przypominają te autostradowe… miejmy jednak nadzieję, że realizacje i terminy zostaną dotrzymane, a my na swojej stronie będziemy mogli publikować informacje o kolejno oddawanych odcinkach. Na koniec dodamy, że głównym celem na lata 2009 -2015 było połączenie gazoportu w Świnoujściu z innymi obszarami kraju.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności