Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Czy opłaca się zmienić dostawcę gazu?
Sprzedawcy gazu Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Czy opłaca się zmienić dostawcę gazu?

skarbonka - oszczędzaj przy zmianie sprzedawcy gazu!

Atrakcyjne oferty sprzedawców gazu pomagają odciążyć domowy budżet i optymalizować wydatki przedsiębiorstw. Nikt z nas nie lubi przepłacać, dlaczego w takim razie tak wielu z nas płaci wysokie rachunki za gaz ziemny i nie decyduje się na zmianę sprzedawcy? Czy opłaca się zmienić dostawcę gazu? Tak, w dodatku należy zrobić to jak najszybciej! Korzyści wynikających ze zmiany dostawcy jest jeszcze więcej. Dlatego warto bliżej zapoznać się z tematem zmiany sprzedawcy gazu.

Ile zaoszczędzimy na zmianie dostawcy gazu?

Na samej cenie gazu i niższej opłacie abonamentowej możemy zaoszczędzić około 5-10%. Oferty jednak nie składają się z samej ceny za kWh gazu, dołączone jest do nich wiele innych promocji. Możemy np. odebrać określoną ilość kWh za darmo, lub połączyć kilka usług dzięki czemu płacimy mniej za usługi, które w sumie kosztowały nas dużo więcej. Na dzień dzisiejszy najwięcej można zaoszczędzić wybierając krótką umowę na 12 lub 24 miesiące, wtedy po okresie obowiązywaniu określonych w umowie stawek mamy możliwość ponownej zmiany sprzedawcy. Jest to także dobry sposób na zabezpieczenie w razie podwyżek cen gazu. Gwarancja stałej ceny na 2 lata to szansa zaoszczędzenia kolejnych złotówek.

Dostawcy gazu ziemnego

Najlepsi sprzedawcy gazu działający mają dostępne zróżnicowane oferty. Dzięki temu bardzo łatwo jest wybrać sprzedawcę, który umożliwi nam realne oszczędności. Wśród sprzedawców najwięcej klientów obsługuje PGNiG, jest to ponad 90% odbiorców. Jest to spowodowane tym, że rynek gazu podąża śladami rynku energii elektrycznej, jednak wszelkie zmiany wprowadzane są dużo później. Pełne uwolnienie rynku nadejdzie w 2023 roku. Wtedy rola monopolisty jaką piastuje PGNiG na pewno nie będzie miała aż takiego udziału w rynku.

Ryzyka związane ze zmianą dostawcy gazu

Co złego może się zdarzyć, jeśli zdecydujemy się zmienić dostawcę gazu? Na pewno nikt nam nie „odetnie” dostaw gazu. Mamy to zagwarantowane dzięki umowie z dystrybutorem. Jedynym wypadkiem, kiedy nie będziemy otrzymywali gazu jest niepłacenie rachunków. Często pojawia się pytanie o płacenie dwóch rachunków za gaz. Nowy sprzedawca gazu będzie nas fakturował tak samo jak poprzedni czyli na jednym rachunku. Możliwość wystawienia takiego rachunku istnieje tylko wtedy kiedy rozliczenia ze starym sprzedawcą jest zamknięte. Odpowiedź na pytanie: „Czy opłaca się zmienić dostawcę gazu?” pozostaje wciąż taka sama: „Tak i opłaca się to zrobić jak najszybciej!”.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności