Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Zmiana sprzedawcy gazu krok po kroku
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Zmiana sprzedawcy gazu krok po kroku

Zmiana sprzedawcy gazu krok po kroku

Gospodarstwa domowe i małe, średnie oraz duże przedsiębiorstwa od lat mogą zmienić firmę, od której kupują gaz. Wciąż niewielu z nas zdecydowało się na podjęcie odpowiednich działań w tym kierunku. Co należy zrobić, żeby zmienić dotychczasowego sprzedawcę gazu? Pokażemy jak wygląda zmiana sprzedawcy gazu krok po kroku i jak bezpiecznie przejść przez ten proces i cieszyć się z niższych rachunków za zużycie gazu.

Wybierz najlepszą ofertę spośród sprzedawców gazu

Najważniejszym kryterium wyboru nowego sprzedawcy są koszty jakie będziemy zobowiązani ponieść za odbiór gazu. W tym przypadku istotne są dwa wskaźniki – cena za kWh i opłata abonamentowa. Często wyższa cena za kWh wiąże się z brakiem opłaty abonamentowej i w drugim przypadku niska cena za kWh powiązana jest z wyższą opłatą abonamentową. Musimy wtedy zorientować się co bardziej się nam opłaca, tańszy gaz czy brak dodatkowych opłat. Prawie zawsze idzie to w parze, ze względu na konieczność utrzymania przez sprzedawcę pracowników, infrastruktury oraz prężne działanie na rynku energetycznym. Są to wszystko koszty, których nie da się uniknąć a firma energetyczna zarabia dzięki właśnie tym opłatom. Nie mówimy tutaj o kosztach za dystrybucję gazu, ponieważ w zależności od regionu są to stałe wartości, na które zmiana sprzedawcy nie ma żadnego wpływu.

Kontakt ze sprzedawcą gazu

Skoro już wybraliśmy nowego sprzedawcę to dobrą praktyką jest skontaktowanie się z nim. Warto mieć przygotowane kilka pytań odnośnie gwarancji ceny, a także możliwości przedłużania umowy co rok. Dobrze jest zadawać takie pytania, ponieważ poszerzają one naszą wiedzę odnośnie oferty sprzedawcy i najczęściej ten moment jest ostatnim na rozmyślenie się. Kiedy już przepytamy pracownika sprzedawcy, możemy umówić się na spotkanie w punkcie sprzedaży, lub przesłać pocztą odpowiedni zestaw dokumentów. Coraz więcej firm oferuje także możliwość zmiany sprzedawcy gazu przez internet.

Zmiana sprzedawcy gazu krok po kroku

Możemy to zrobić na dwa sposoby – samodzielnie i przy przekazaniu pełnomocnictwa sprzedawcy. Zdecydowanie polecamy drugą opcję. Głównie ze względu na mniejsze zaangażowanie z naszej strony oraz gwarancję, że dopilnowane zostaną wszystkie formalności. Mówi tutaj o wypowiedzeniu umowy, zawarciu nowych umów oraz dopilnowanie terminów. Nie narażamy się tym samym na niepotrzebne koszty i nieprzewidziane problemy. Jest to duże udogodnienie, które bardzo upraszcza przejście przez ten proces. Czas trwania zmiany jest zależny od okresu wypowiedzenia umowy, jeśli terminy są odpowiednio zgrane to po 30 dniach możemy być rozliczani przez nowego sprzedawcę, jeśli czas wypowiedzenia umowy jest większy wtedy, jak w przypadku każdej innej usługi musimy czekać dłużej.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności