Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Czy możliwa jest zmiana sprzedawcy gazu przez internet?
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Czy możliwa jest zmiana sprzedawcy gazu przez internet?

formularz internetowy

Mamy 21 wiek i nikogo już nie dziwi możliwość zakupu różnorakich produktów przez internet. Podobnie jest z zawieraniem umów tą droga komunikacji. Także sprzedawcy gazu dołączają do grona firm oferujących możliwość zawarcia z nimi umowy w taki sposób. Odbywa się to poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza znajdującego się na ich stronach internetowych. Jak tego dokonać? Jak wybrać najlepszą ofertę w internecie? Czy możliwa jest zmiana sprzedawcy gazu przez internet?

Zmiana sprzedawcy gazu przez internet

Najwięksi sprzedawcy już od pewnego czasu udostępniają taką możliwość swoim klientom. Nie zawsze jest to opcja dla klientów indywidualnych, dużo więcej ofert znajdą przedsiębiorcy. Wynika to głównie z faktu większej konkurencji oraz większego poziomu zużyciu energii. Dlatego wiele firm energetycznych swoje propozycje kieruje właśnie tylko do przedsiębiorstw. Jednak jako osoby prowadzące gospodarstwa domowe nie możemy narzekać na brak atrakcyjnych ofert. Co ciekawe zawierając umowę przez internet otrzymujemy atrakcyjniejsze warunki niż zajmując się tym drogą pocztową, czy osobiście podpisując umowę w punkcie sprzedaży. Możemy także skorzystać z możliwości połączenia usług – sprzedaży prądu i gazu, to również niesie ogromne korzyści.

Jak zmienić sprzedawcę gazu przez internet?

Wystarczy zapoznać się z ofertą sprzedawcy i sprawdzić, czy ma na swojej stronie dostępny formularz związany ze zmianą sprzedawcy gazu. Jeśli tak, to wypełniamy odpowiednie pola.  Zawsze jest to numer punktu poboru gazu ziemnego. Najczęściej są to numer NIP (dla firm), dane właściciela, numer telefonu w celu skontaktowania się z klientem oraz różnego rodzaju indywidualne dane. Ułatwiają one weryfikację nas jako odbiorców gazu ziemnego. Nie ma w tym nic trudnego, wystarczy poświęcić chwilę, a przez najbliższe lata możemy cieszyć się niższymi rachunkami za gaz.

Jak wybrać najlepszą ofertę na sprzedaż gazu ziemnego?

Musimy zobaczyć ile kosztuje kWh gazu u naszego sprzedawcy, do tego ile wynosi opłata abonamentowa. Są to opłaty, które różnią się w zależności od tego jakiego sprzedawcę obserwujemy. Żeby sprawdzić ile zaoszczędzimy w naszym domu, mieszkaniu lub w naszej firmie możemy porównać koszty widoczne na rachunku za gaz z wartościami, które policzymy według wzoru: cena za kWh * zużycie gazu (jest to opłata za sprzedaż gazu) + opłata abonamentowa. Nie zwracamy w tym przypadku na opłaty dystrybucyjne, ponieważ przy zmianie sprzedawcy nie ulegną one zmianie. Jeśli uznamy, że przeglądana oferta jest atrakcyjniejsza od tej, którą aktualnie posiadamy, nie pozostaje nic innego jak skontaktowanie się ze sprzedawcą.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności