Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Twoje 300 czyli trzysta złotych od Taurona w Czysta Oferta
Sprzedawcy gazu

Twoje 300 czyli trzysta złotych od Taurona w Czysta Oferta

czysta oferta tauron

Koniec kalendarzowego roku w branży handlu energią: prądem i gazem to zawsze intensywny czas. Jak co roku w ostatnim kwartale roku pojawia się bardzo dużo promocji. Nowości są kierowane zarówno do odbiorców biznesowych jak i indywidualnych. Tych drugich przybywa w zdecydowanie szybszym tempie. Jedną z nich jest oferta firmy Tauron: Czysta oferta – Twoje 300 złotych. Co powinniśmy wiedzieć o tej ofercie?

Czysta oferta Twoje 300 zł na pewno taka „czysta”? Sprawdźmy

Zacznijmy od najważniejszych kwestii. Aby skorzystać z oferty trzeba podpisać umowę z firmą Tauron na sprzedaż gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. Jeśli zdecydujemy się na ten wariant w ramach nowej oferty otrzymamy:

  • 300 zł zwrotu środków pieniężnych, które możesz wydać na zakupy w sklepie Tauron
  • Usługę prąd z Serwisantem 24h
  • Usługę gaz z Serwisantem 24h
  • Niższe ceny prądu i gazu na nowej umowie

Jak widać ponosząc teoretycznie te same koszty zakupu prądu i gazu możemy na pierwszy rzut oka otrzymać naprawdę wymierne korzyści w postaci dodatkowych usług. Pamiętać musimy o następujących kwestiach:

  • rozliczenie otrzymywać będziemy w postaci e-faktur
  • w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy za każdy miesiąc skrócenia jego obowiązywania zapłacimy 25 zł kary
  • w celu otrzymania 300 zł zwrotu za prąd trzeba się zarejestrować na stronie www.tauron.pl/zwrotzaprad do 31 grudnia 2017 roku

Ile kosztuje Czysta oferta Taurona?

Porównajmy teraz na przykładzie mieszkańca Poznania jak zmieni się jego roczny koszt zakupu prądu i gazu jeśli zdecyduje się podpisać 2 umowy z firmą Tauron. Zakładamy, że nasz Pan Malinowski zużywa 1 500 kWh prądu w taryfie G11 w firmie Enea i 30 000 kWh gazu ziemnego w firmie PGNiG w grupie taryfowej W-3.6. Poniżej porównanie cen prądu i gazu w PGNiG i Tauron:

Prąd w Enea gaz w PGNiG

Za prąd w firmie Enea do (taryfa G11) zapłacimy brutto 0,2928 zł/kWh i zero złotych dodatkowych opłat takich jak np. opłata handlowa. Daje to roczny koszt związany ze sprzedażą na poziomie 447,23 zł w firmie Enea.

W przypadku korzystania z firmy PGNiG, przy zakupie gazu ziemnego w taryfie W-3.6 zapłacimy brutto 0,1155 zł/kWh oraz comiesięczną opłatę abonamentowa w wysokości 7,72 zł/mc. Roczny koszt zakupu gazu ziemnego od sprzedawcy wyniesie 3 557,64 zł w PGNiG.

Łącznie daje to 4 004,87 zł kosztów rocznego zakupu prądu i gazu od tzw. sprzedawców z urzędu.

Prąd i gaz w Tauronie

Ile w takim razie zapłacimy w firmie Tauron? W przypadku energii elektrycznej w grupie taryfowej G11 koszt kWh to 0,2817 zł. Przy zużyciu 1,5 MWh daje to w sumie 435,51 zł. W przypadku firmy Tauron nie będzie naliczana opłata handlowa. Wyjątkiem jest 24 miesiąc obowiązywania umowy, wtedy do rachunku zostanie doliczona kwota 12,96 zł

Dla gazu ziemnego cena kWh to 0,10974 zł/kWh oraz identycznie jak w przypadku PGNiG opłata abonamentowa na poziomie 7,72 zł/mc. Ważne, że w ostatnim miesiącu obowiązywania umowy doliczona zostanie jednorazowo opłata za realizację usługi na poziomie 8,98 i wyższa opłata abonamentowa, która wyniesie 16,70 zł Roczny koszt zakupu gazu w firmie Tauron to 3 410,52 zł.

Podsumowując w firmie Tauron nasz Pan Malinowski zapłaci rocznie 3 846,03 zł i jest to o 158,84 zł rocznie mniej niż przy obecnych sprzedawcach prądu i gazu.

Koszty dystrybucji prądu i gazu pomijamy ze względu na ich równą wartość. Pamiętajmy, że zmieniając sprzedawcę prądu i/lub gazu opłaty dystrybucyjne pozostają na  tym samym poziomie.

Tauron trzysta – Czysta oferta. Opinie klientów

Ciekawi jesteśmy odbioru oferty przez klientów, póki co są pozytywne. Niemniej jednak na bieżąco będziemy analizować opinie naszych czytelników i na ich podstawie z pewnością jeszcze raz podsumujemy obecnie dostępną promocję. Nie będziemy ukrywać, że przy umowie na 24 miesiące można naprawdę sporo zyskać nie tylko na niższych cenach prądu i gazu, ale także na jednorazowym zwrocie 300 zł za prąd oraz otrzymaniu wsparcia w postaci usług serwisantów.

Kontakt z Tauronem w sprawie oferty

W jaki sposób poznać bezpłatnie szczegóły oferty? Kontaktując się bezpośrednio z firmą Tauron. Wystarczy kliknąć w poniższy baner i na stronie sprzedawcy wypełnić formularz kontaktowy.

To najlepszy sposób na dopytanie o interesujące nas kwestie.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 4.15 (102 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności