Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Gazek. Nowa promocja w PGNiG. Ile można zyskać?
Sprzedawcy gazu

Gazek. Nowa promocja w PGNiG. Ile można zyskać?

gazek pgnig oferta

Oferta GAZek od PGNiG to propozycja dla klientów chcących zaktualizować lub podpisać nową umowę z PGNiG. Zanim jednak napiszemy o nowej ofercie, przypomnijmy, że równo rok temu największy sprzedawca gazu ziemnego w Polsce czyli PGNiG wystartował z ofertą o nazwie PiG. Skrót nawiązywał do istoty oferty czyli łączonej sprzedaży prądu i gazu, która miała przynieść oszczędności na poziomie 170 zł. Jak się okazało oszczędności te, dla większości odbiorców gazu ziemnego były nieosiągalne. O tym dlaczego oferta PiG od PGNiG nie była aż tak atrakcyjna dla końcowego odbiorcy pisaliśmy już na naszych stronach. Dziś zajmiemy się oceną oferty o nazwie GAZEK.

GAZEK najważniejsze informacje o ofercie PGNiG

Zacznijmy od jednej z najbardziej istotnych informacji z promocji GAZEK skorzystać mogą odbiorcy gazu ziemnego, którzy rozliczają się w jednej z dwóch grup taryfowych gazu ziemnego W-3 i W-4. Będą dokładnym trzeba napisać, że oferta dotyczy tak naprawdę 4 grup taryfowych ponieważ grupę W-3 dzielimy na 3 taryfy:

  • Grupa taryfowa W-3.6
  • Grupa taryfowa W-3.9
  • Grupa taryfowa W-3.12T

Taryfa w-3.12t cennik

Co to w praktyce oznacza? Z oferty nie mogą skorzystać najmniejsi odbiorcy gazu ziemnego, płacący np. średnio za rachunek za gaz 100 zł. miesięcznie. GAZEK jest kierowany dla odbiorców zużywających jak na odbiorców indywidualnych duże ilości gazu ziemnego to znaczy do tych z nas, którzy gaz ziemny wykorzystują np. do ogrzewania swoich mieszkań lub domów. To bardzo ogranicza potencjalną grupę odbiorców gazu ziemnego.

Drugą kluczową informacją, jaka jest nam przekazywana w komunikatach medialnych związana jest ze zwrotem kosztów rocznego abonamentu (!). W pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że przez 12 miesięcy nie będziemy płacić abonamentu, który kojarzony jest z całością kosztów zakupu jakiejś usługi. NIE w przypadku gazu ziemnego. Jak wiemy na rachunek za gaz ziemny składa się kilka opłat. Comiesięczna opłata abonamentowa należy do stałych opłat, która tak naprawdę w niewielkim stopniu decyduje o finalnej wysokości rachunku.

Kolejna kwestia to długość obowiązywania umowy. Możemy wybrać dwa warianty

  1. Umowa na 12 miesięcy, daje prawo do „odzyskania” wartości opłaty abonamentowej z 6 pierwszych miesięcy
  2. Umowa na 24 miesiące dzięki której zwrócona nam zostanie równowartość 12 wartości opłaty abonamentowej

W jaki sposób otrzymamy pieniądze zwracana za zapłaconą opłatę abonamentową (abonament). W regulaminie sprzedawca jasno wskazuje, że o taką wartość w ciągu 60 dni zostanie obniżony kolejny rachunek za gaz ziemny

Co ważne umowa może zostać rozwiązana w 3 standardowych przypadkach:

  1. Zakończy się okres obowiązywania umowy
  2. Zmieniona zostanie grupa taryfowa gazu ziemnego na inną niż W-3 lub W-4
  3. Wypowiedziana zostanie umowa kompleksowa

Jeśli rozwiążemy umowę przed końcem jej obowiązywania:

W przypadku, o którym mowa w ust. 9 lit. 1) i 2), Bonus jest należny
w wysokości proporcjonalnej do faktycznego okresu obowiązywania
Umowy Promocyjnej. W takim przypadku Odbiorca będzie zobowiązany
do zwrotu wykorzystanego Bonusu, w wysokości proporcjonalnej
do skrócenia okresu obowiązywania Umowy Promocyjnej

GAZEK procentowe oszczędności na rachunku. Przykład

Sprawdźmy w takim razie ile w ciągu 24 miesięcy zaoszczędzi klient firmy PGNiG, który rozlicza się w grupie taryfowej W-3.6 i płaci śr. miesięcznie za gaz ziemny 300 zł. Daje to w skali roku 3 600 zł, a w ciągu 2 lat kwotę 7 200 zł.

Wysokość opłaty abonamentowej dla odbiorcy gazu ziemnego w taryfie W-3.6 to 7,72 zł brutto. W ciągu 12 miesięcy daje to kwotę 92,64 zł. Daje nam to rabat na poziomie 1,3%….

Abonament w PGNiG

Dla przypomnienia poniżej przedstawiamy wysokość comiesięcznej opłaty abonamentowej, jaka jest doliczana do naszego rachunku przez PGNiG i wartość jaką przy podpisaniu umowy na 12 lub 24 miesiące możemy jednorazowo uzyskać

Grupa taryfowaComiesięczna opłata
(brutto)
Całkowity zwrot przy umowie
na 12 miesięcy (brutto)
Całkowity zwrot przy umowie
na 24 miesiące (brutto)
W-3.67,72 zł/mc46,32 zł92,64 zł
W-3.99,70 zł/mc58,20 zł116,4 zł
W-3.12T12,13 zł/mc72,78 zł145,56 zł
W-419,50 zł/mc117 zł zł234 zł

Czy oferta jest korzystna dla klienta finalnego? Z pewnością na niej nie stracimy. Jednak zysk na poziomie 1,3% na łopatki nie powala, tym bardziej, że zmieniając sprzedawcę gazu, dalej otrzymujemy jeden rachunek za gaz ziemny tej samej jakości, a całościowe oszczędności na rachunku przekraczają 5%.

Zapraszamy do naszej porównywarki ofert sprzedawców gazu!

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3.38 (13 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności