Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » HEG gaz ziemny. Hermes Energy Group
Sprzedawcy gazu

HEG gaz ziemny. Hermes Energy Group

heg gaz ziemny
HEG Gaz ziemny jako Marka Hermes Energy Group w ostatnich dniach prowadzi aktywną kampanię zachęcającą do skorzystania z oferty firmy. Sprawdźmy w takim razie jakie informacje na temat oferty są dostępne na stronie internetowej sprzedawcy gazu i czy znajdziemy tam informacje na temat ceny gazu ziemnego w wybranej taryfie

HEG Gaz ziemny jako Marka Hermes Energy Group w ostatnich dniach prowadzi aktywną kampanię zachęcającą do skorzystania z oferty firmy. Sprawdźmy w takim razie jakie informacje na temat oferty są dostępne na stronie internetowej sprzedawcy gazu i czy znajdziemy tam informacje na temat ceny gazu ziemnego w wybranej taryfie.

HEG Gaz Ziemny dla domu

Wchodząc na stronę sprzedawcy gazu ziemnego, wybieramy w pierwszej kolejności box: oferta dla domu. Po wejściu na stronę gdzie znajdować się mają informacje na temat oferty dla gospodarstw domowych, na głównej części ekranu mamy zamieszczony bardzo ciekawy film opisujący zasadę działania wolnego rynku gazu TPA (warto zobaczyć! 🙂 )

Poniżej możemy wejść w jeden z czterech box’ów:

 1. Co zyskasz przechodząc do nas?
 2. Czy zmiana sprzedawcy jest prosta?
 3. Ile kosztuje zmiana?
 4. Czy zmiana sprzedawcy jest ryzykowana?

Z odpowiedzą na pytania 1-3 myślę, że żaden z naszych czytelników i osób zainteresowanych zmianą sprzedawcy gazu ziemnego nie powinien mieć problemu. Pytanie pierwsze jest (powinno być) oczywiście opisane indywidualne dla każdego sprzedawcy. W tym przypadku musimy dalej zadowolić się ogólnymi stwierdzeniami mówiącymi o oszczędności, gwarancji stałej ceny, prostocie rozliczeń i bezpieczeństwie dostaw (leżącej raczej w interesie Operatora Sieci Dystrybucyjnej)

Na szczęście idą dalej, mamy jeszcze 3 możliwości przejścia w inne obszary strony. Dwa z nich: Nasze standardy: dają kolejną porcję ogólnych informacji na temat działań firmy HEG Gaz Ziemny, a Kalkulator, jest pomocny jak się za chwilę okaże do wskazania odpowiedniego planu taryfowego dla ilości gazu jaką zużywamy.

Nas najbardziej interesuje zakładka Oferta. Znajdujemy tam dostępne 3 plany taryfowe:

 1. Start – dla użytkownków, spalających gaz ziemny w kuchenkach gaowych (podgrzewanie posiłków)
 2. Optimum – dla tych z nas, którzy poza zasilaniem kuchenki, gaz wykorzystują do ogrzania ciepłej wody użytkowej
 3. Komfort – dla osób dodatkowo ogrzewających dom/mieszkanie gazem ziemnym

Chcąc sprawdzić ofertę sprzedawcy, po kliknięciu w jeden z trzech wybranych pakietów strona przesuwa nas w dół n formularz kontaktowy, gdzie nie ma podanych informacji na temat warunków umowy…

Niestety, ale na tym musimy zakończyć nasze opisywanie oferty dla domu, ponieważ klient nie ma możliwości otrzymania na stronie www informacji na temat cen czy ogólnych warunków umowy – ponieważ takie informacje na stronie HEG Gaz ziemny umieszczone nie są. Może to oczywiście blokować wielu z nas przed chęcią wykonania kontaktu ze sprzedawcą, który nie chce publicznie ujawniać swojej oferty cenowej.

 

HEG Gaz Ziemny dla firmy

W przypadku oferty dla firm, sytuacja jest bardzo podobna. Mamy na stronie informacje na temat wsparcia jakie może udzielić nam firma HEG Gaz Ziemny, natomiast brakuje konkretnych informacji na temat cen gazu czy chociażby ogólnych warunków umowy.

Hermes Energy Group – oferta

Trudno jest nam ocenić ofertę firmy Hermes Energy Group z jednej strony dostajemy ogólne zapewnienia o jej korzyściach, z drugiej brakuje tutaj konkretnych informacji. O ile w przypadku sprzedaży gazu ziemnego do firm jest to niestety standardowe podejście, w którym ceny nie są podawane do publicznej wiadomości, o tyle w przypadku gospodarstw domowych, większość sprzedawców gazu w Polsce chwali się swoimi bardziej korzystnymi cenami.

Szkoda też, że na stronie nie ma załączonych chociażby ogólnych warunków umowy. W takim wypadku pozostaje nam po zainicjowaniu ew. kontaktu do firmy HEG Gaz Ziemny samemu zweryfikować, czy ceny proponowane przez firmę są faktycznie lepsze, szczególnie po ostatniej obniżce cen gazu przez PGNiG.

Ocena atrakcyjności oferty

Pomimo braku dużej ilości istotnych dla potencjalnego klienta informacji z pomocą naszych kryteriów rankingowych ocenimy jak oferta firmy HEG prezentuje się na tle konkurencji

 1. Cena za kWh: 0 pkt
 2. Wysokość opłaty abonamentowej: 0 pkt
 3. Informacje na temat ceny gazu w ofercie: 0 pkt
 4. Okres obowiązywania umowy: 0 pkt
 5. Okres wypowiedzenia umowy: 0 pkt
 6. Umieszczanie dodatkowych opłat:  0 pkt
 7. Możliwości zawarcia umowy: 1,5 pkt

Wynik: 1,5/14 pkt

Wynik bardzo słaby, wpływ na to ma przede wszystkim brak konkretnych informacji na temat oferty na stronie internetowej sprzedawcy.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3 (6 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności