Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Energie2 czyli tani gaz od sąsiadów z południa?
Sprzedawcy gazu

Energie2 czyli tani gaz od sąsiadów z południa?

energie2
Energie2 działa w Polsce od 2012 rok. W ostatnich kilku tygodniach działania sprzedażowe firmy zaczęły się rozwijać. Czy oferta jest korzystna?

Energie2, bo w kolejnym wpisie zajmiemy się ofertami sprzedaży gazu ziemnego tej firmy to podmiot, który swoją działalność w Polsce rozpoczął w 2012 roku. Jako niezależny sprzedawca energii – prądu i gazu posiada odpowiednie koncesje wydane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki umożliwiające dostarczanie ich do odbiorców finalnych. My tradycyjnie skupimy się na ofercie kierowanej do odbiorców gazu ziemnego

Energie2 cena gazu dla domu oraz firmy

Wchodząc na stronę internetową sprzedawcy nie mamy problemu z odnalezieniem zakładki, w której oferty gazu ziemnego są opisane. Zacznijmy od oferty sprzedaży gazu do domu:

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej podpisując umowę z firmą Energie2 możemy liczyć na 8% oszczędności (cytując dokładnie treść na stronie …oszczędzisz do 8%).

Energie2 umowa – podpisz już teraz!

W przypadku firm jesteśmy zachęcani ogólnym stwierdzeniem o obniżeniu kosztów zakupu paliwa gazowego oraz informację, że wszystkie formalności po podpisaniu umowy zostaną przez sprzedawcę załatwione co jest oczywiście standardem u wszystkich sprzedawców gazu ziemnego.

Przejdźmy w takim razie do konkretów, cena gazu ziemnego jest pokazana na stronie sprzedawcy, a także jest dostępna na stronie URE, które publikuje wszystkie taryfy gazu:

energie2 cena gazu

źródło: energie2.pl

Czy ceny taryfowe prezentowane są faktycznie bardziej atrakcyjne od tych, które większość z nas płaci do PGNiG?

Jak możecie sprawdzić w naszym poprzednim wpisie, w którym cena gazu 2016 roku została obniżona, prezentowane stawki nie są już dla nas atrakcyjne.

Czy to znaczy, że podpisując z Energie2 zapłacimy więcej za gaz? Nie. Musimy sprawdzić, czy firma daje rabaty od cen przedstawionych w taryfie. O ile w przypadku odbiorców biznesowych jest to bardzo możliwe, o tyle w przypadku klientów indywidualnych raczej takiej możliwości nie będzie.

Naszym zdaniem firma Energie2 powinna zweryfikować atrakcyjność prezentowanej oferty. W tej chwili korzystając z oferty umieszczonej na stronie internetowej nie zaoszczędzimy, a nasze rachunki wzrosną. Nie są to oczywiście duże kwoty, jednak zmiana sprzedawcy gazu ziemnego ma sens tylko wtedy gdy cena gazu u nowego sprzedawcy jest bardziej atrakcyjna, niż u naszego obecnego

Ocena atrakcyjności oferty

Tradycyjnie sprawdźmy jak oferta firmy Energie2 prezentuje się w naszym zestawieniu. Jak zawsze odniesiemy się do naszych kryteriów rankingowych:

  1. Cena za kWh: -3 pkt
  2. Wysokość opłaty abonamentowej: 2 pkt
  3. Informacje na temat ceny gazu w ofercie: 1 pkt
  4. Okres obowiązywania umowy: 2 pkt
  5. Okres wypowiedzenia umowy: 2 pkt
  6. Umieszczanie dodatkowych opłat: 0 pkt
  7. Możliwości zawarcia umowy: 1 pkt

Wynik: 5/14 pkt

Plusem oferty są z pewnością elastyczny czas na jaki może ona zostać zawarta, a także niższa cena opłat abonamentowych, ale to z kolei w większości przypadków nie będzie rekompensować wyższej ceny za paliwo gazowe, które jest najważniejszych czynnikiem wpływającym na atrakcyjność oferty.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności