Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Enea gaz czyli czy oferta gaz+ prąd jest korzystna?
Sprzedawcy gazu

Enea gaz czyli czy oferta gaz+ prąd jest korzystna?

enea gaz ziemny
Gaz ziemny staje się produktem coraz większej ilości sprzedawców prądu. Tym razem firma Enea gaz będzie sprzedawać pakiet usług. Czy cena w ofercie jest OK?

Enea to jeden z największych w Polsce sprzedawców energii elektrycznej. Tak jak zdecydowana większość firm handlujących prądem tak samo poznańska Enea gaz ziemny w swojej ofercie posiada. Produkt ten nie jest wiodącym produktem, ale ze względów strategicznych rozwoju spółki jest coraz częściej oferowany dla firm oraz odbiorców indywidualnych, którzy od Enei już kupują Enea prąd.

Enea gaz ziemny dla domu i firmy?

W pierwszej kolejności sprawdźmy dla kogo oferta sprzedaży gazu ziemnego jest dostępna. Na stronie sprzedawcy mamy do pobrania dokument – Taryfa dla gazu ziemnego wysokometanowego – zatwierdzona przez URE.

Jak widzimy na poniższym screenie zatwierdzone tary obejmują grupy od W-1 do W-8 co świadczy jednoznacznie o możliwości sprzedaży gazu ziemnego do każdego segmentu rynku:

enea gaz ceny

źródło: enea.pl

Przeglądając jednak stronę sprzedawcy Enea, nie znajdujemy obecnie informacji na temat oferty kierowanej do odbiorcy indywidualnego. Są natomiast dwie istotne informacje dotyczące sprzedaży gazu:

  • z oferty mogą skorzystać tylko i wyłącznie firmy
  • oferta pod nazwą Dual Fuel kierowana jest do odbiorców, którzy poza gazem ziemnym także energię elektryczną zakupią od firmy Enea
  • możliwość podpisania umowy mają tylko i wyłącznie odbiorcy przyłączeni do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa (czyli ponad 97% z nas)

Krótko podsumowując obecną ofertę firmy Enea:

  • kierowana jest do firm
  • gaz sprzedawany jest w pakiecie z energią elektryczną

Dwa powyższe punkty jednoznacznie dają do zrozumienia, że gaz ziemny jest tylko i wyłącznie dodatkiem do podstawowego produktu, jakim bez wątpienia jest energia elektryczna.

Enea gaz = niska cena?

Powyżej załączyliśmy screeny ze strony sprzedawcy, na którym widzimy ceny gazu ziemnego. Jak prezentują się one w odniesieniu do podstawowych stawek jakie oferuje nam PGNiG? Pamiętajmy, że przy zmianie sprzedawcy gazu zmianie ulega stawka z kWh oraz opłata abonamentowa:

Tutaj niestety nie mamy dobrych informacji, prezentowane ceny taryfowe są wyższe od tych jakie możemy uzyskać w PGNiG. Fakt taki zdecydowanie powinien dać nam do myślenia. Być może strategia firmy polega na sprzedaży prądu w bardzo atrakcyjnej cenie, a duży rabat Enea chce sobie zrekompensować wyższą ceną za gaz ziemny? Jest też możliwość, że handlowcy Enei mają możliwość negocjacji ceny z klientem przez co prezentowane stawki mogą ulec zmianie.

 

Zapisywanie
Ocena użytkowników 2 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności