Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Błękitna Energia – tani gaz i prąd?
Sprzedawcy gazu

Błękitna Energia – tani gaz i prąd?

grupa taryfowa gazu
Nowy sprzedawca gazu, a właściwie jego marka wchodzi na rynek. Czy Błękitna Energia da nową jakość i dobre ceny gazu. Opinie na ten temat są różne

Błękitna Energia to na pierwszy rzut oka nowy podmiot, który ma sprzedawać tani gaz dla domu i do mały firm z sektora MSP. Sprawdźmy jak jest naprawdę i co oferuje nowy sprzedawca gazu.

Błękitna Energia – marka, nie firma.

Na początku sprawdźmy pomysł, który mógł przyświecać twórcą Błękitnej Energii. Ta jak napisaliśmy w nagłówku, to marka, a nie firma. Czyli innymi słowy Energetyczne Centrum stworzyło nowy brand pod którym sprzedaje przede wszystkim paliwo gazowe. Wcześniej firma z Warszawy była bardzo aktywna na rynku TPA energii elektrycznej gdzie z powodzeniem zdobywała wielu klientów i jako jeden z pierwszych sprzedawców prądu w Polsce przyciągała ich do siebie w ilościach „hurtowych”.

Błękitna Energia – ceny gazu i warunki umowy

Jak sama nazwa wskazuje, firma prowadzi sprzedaż niebieskiego (błękitnego) paliwa czyli gazu ziemnego. To podstawowy produkt jaki jest oferowany. Z dostępnego na stronie cennika możemy zobaczyć, że:

  • wysokość opłata abonamentowa jest taka same jak w przypadku cenników klientów PGNiG
  • wysokość opłaty za paliwo gazowe jest natomiast średnio o 5,5% niższa niż analogiczne taryfy dla PGNiG

Wszystko jest OK. Z tą małą różnicą, że cena w ofercie obowiązuje do końca roku. Po tym okresie jej wysokość może pójść do góry lub na dół – wszystko zależy od ceny taryfy jaką dla firmy zatwierdzi URE.

Długość obowiązywania umowy to 3 lata. W przypadku chęci rozwiązania umowy po jej upływie obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Jeśli o nim zapomnimy to umowa jest przedłużana automatycznie na czas nieokreślony, z zachowaniem tego okresu wypowiedzenia.

Korzyści ze zmiany sprzedawcy gazu na Błękitna Energia

To co ważne zmieniając sprzedawcę gazu cały czas rozliczamy się w oparciu o jeden rachunek czyli o umowę kompleksową. Dla wielu z nas pierwsza zmiana sprzedawcy gazu ziemnego może rodzić jakiś opór przed nieznanym, ale w tej kwestii nie ma powodów do obaw bez względu na podmiot jaki wybierzemy.

Czynnikami zachęcającymi do zmiany są poza niższą ceną paliwa gazowego:

  • możliwość zmiany sprzedawcy prądu
  • darmowe gazowe naprawcza urządzeń gazowych

Wysokość uzyskanych oszczędności jest zależna od tego ile gazu w naszym domu spalamy. Jeśli dużo to warto poznać 5 sposobów jak obniżyć zużycie gazu w domu, a sama obniżka ceny za kWh gazu również przyniesie korzyść. Czy na tyle dużą żeby się na zmianę zdecydować, każdy na to pytanie musi odpowiedzieć sobie sam. Fakt jest taki, że ew. zmiana nie zajmuje nam czasu, bo całość formalności załatwia nowy sprzedawca gazu ziemnego

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3 (5 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności