Strona główna » Gazownia Tczew

Gazownia Tczew

Przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej

Żeby zrealizować podłączenie do sieci gazowej, należy po pierwsze złożyć formularz o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej oraz zrealizowanie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać także gazownia po zawarciu z nią właściwej umowy. Ostatnim etapem przyłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest natomiast montaż licznika gazu. Wszelkie formalności związane z tą sprawą można uregulować też online, gazownia udostępnia dla swoich klientów specjalny portal przyłączeniowy.

Jak wstrzymać dostawy gazu ziemnego do domu?

W przypadku remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względów bezpieczeństwa wstrzymać dostarczanie gazu ziemnego. Zrobić to trzeba z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku, który trzeba złożyć do gazowni online, a także osobiście w jednym z jej punktów obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza natomiast braku rachunków. Wystawiane rachunki nie będą wyłącznie posiadały zużycia paliwa gazowego. Dodatkowo warto pamiętać, że wstrzymanie dostaw paliwa gazowego na prośbę odbiorcy jest usługą płatną.

Gazownie w innych miastach

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności