Strona główna » Gazownia Gryfice

Gazownia Gryfice

W jaki sposób podać odczyt gazomierza?

Żeby rozliczyć się ze sprzedaży paliwa gazowego, trzeba regularnie podawać aktualne wskazania gazomierza. Wykonać to można natomiast z wykorzystaniem dwóch różnorodnych sposobów. Pierwszym sposobem na podanie stanu licznika gazu jest skorzystanie z eBOK gazowni, na którym można również sprawdzić na przykład należności za gaz i historię zużycia gazu ziemnego. Druga metoda polega natomiast na skorzystaniu z infolinii gazowni. Brak podania odczytu do gazowni skutkuje natomiast wystawieniem rachunki na bazie informacji szacunkowych.

Zgłoszenie zmienienia sprzedawcy gazu

Gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa przyłączone do sieci dystrybucyjnej Polskiej Spółki Gazownictwa, nazywani także jako odbiorcy mają prawo zmienić sprzedawcę gazu. W takim przypadku nie ponoszą oni jakichkolwiek kosztów, a sam proces zmiany dostawcy trwa mniej więcej dwadzieścia jeden dni. Zmiana dostawcy paliwa gazowego wymaga złożenia do Operatora Systemu Dystrybucyjnego właściwego wniosku PZD (zgłoszenia zmiany sprzedawcy gazu) na przykład w biurze obsługi klienta gazowani, który jest następnie rozpatrywany przez nią. Wzór wniosku można znaleźć jest z kolei na portalu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności