Strona główna » Gazownia Gryfice » Gazy techniczne Gryfice

Gazy techniczne Gryfice

Charakterystyka gazu technicznego CO2

CO2 jest jednym z najbardziej powszechnie wykorzystywanych gazów technicznych, który w całkiem czystej formie jest z kolei bezzapachowy, niepalny i bezbarwny. Stosowany jest on do na przykład produkcji żywności oraz gaśnic ppoż. W chłodnictwie umożliwia on z kolei utrzymywać właściwie niskie temperatury. Z użyciem dwutlenku węgla produkowany jest także suchy lód. Gaz techniczny CO2 produkowany jest w procesie wypalania węglanów czy też przemiany gazów.

W jakich zbiornikach sprzedawany jest gaz techniczny?

Gazy techniczne, do jakich zaliczane są na przykład wodór, acetylen, tlen i azot sprzedawane są i przechowywane w odpowiednich pojemnikach w postaci butli produkowanych najczęściej ze stali albo aluminium. Każda z nich natomiast ma zastosowany specjalny zawór. W zależności od rodzaju znajdującego się w butli gazu technicznego mają one także różne kolory, umożliwiające prostą identyfikację ich zawartości..

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności