Rachunki za gaz poszły w górę! Spokojnie to nie żadna podwyżka cen tylko wynik wyższego zużycia, jakie każdy z nas notuje jeśli gaz ziemny w jego mieszkaniu czy domu służy do ogrzewania. Czy jesteśmy w stanie jakoś zaradzić wzrostowi cen wynikającemu z wyższego zużycia gazu w trakcie chłodniejszej pory roku?
Czynniki, które nie spowodują obniżenia naszych rachunków
Zacznijmy może od drugiej strony i skupmy się na kilku czynnikach, o których często się wspomina, a których zastosowania nie przyniesie żadnego rezultatu w postaci niższego rachunku za gaz
- Zmiana grupy taryfowej – to nie energia elektryczna, gdzie decydując się na wybór np. taryfy dwustrefowej takiej jak G12, G12w czy C12a lub C12b w przypadku firm będziemy mogli optymalizować swój profil zużycia tak żeby więcej prądu zużywać w tańszej strefie. W przypadku gazu w każdej grupie taryfowej w ciągu doby zapłacimy tyle samo za gaz ziemny. Grupa taryfowa gazu mówi m.in. o mocy przyłącza gazowego i częstości prowadzonych rozliczeń, ale nie ma nic wspólnego z różnicowaniem ceny w ciągu doby.
- Nadmierne uszczelnianie pomieszczeń – a do tego brak ich odpowiedniego wietrzenia spowoduje tylko i wyłącznie większe odczuwanie zimna. Warto o tym pamiętać nie tylko ze względów braku jakichkolwiek korzyści wynikających z ilości spalanego gazu
Rachunki za gaz z pewnością powędrują w dół jeśli zdecydujemy się na…
Tutaj odniesiemy się do naszych wcześniejszych wpisów gdzie jakiś czas temu informowaliśmy w jaki sposób obniżyć zużycie gazu dla domu a także napisaliśmy kilka wartych uwagi słów dla właścicieli firm, którzy stosując się do naszych zaleceń będą mogli z pewnością myśleć o sporych oszczędnościach wynikających z zastosowanej optymalizacji zużycia gazu.
Rachunek za gaz – dowiedz się więcej!
Podsumowując, chcielibyśmy jasno powiedzieć, że optymalizując niektóre czynności domowe, czy procesy w firmie jesteśmy w stanie naprawdę sporo zaoszczędzić. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i świadomości, że nie ma nic za darmo. Jeśli zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe to musimy zapłacić za wygodę jaką w zamian otrzymujemy. W przypadku firm, jest oczywiście dużo większe pole do popisu przy różnego rodzaju optymalizacji, ale tak czy inaczej gazu w Polsce nie mamy tyle ile węgla (jeszcze 😉 ) dlatego pozytywnie szokujących obniżek prądu póki co nie ma się co spodziewać.