Strona główna » Blog » Rachunek za gaz » Cena gazu płynnego Gaspol
Rachunek za gaz

Cena gazu płynnego Gaspol

Ile gazu zużywa Junkers

GASPL, to jeden z najbardziej znanych dostawców gazu płynnego w Polsce. Cena gazu płynnego Gaspol zależy od oferty na jaką się zdecydujemy. Wybór jest spory i zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest aktualnie obowiązująca oferta, która trzeba przyznać co kilka miesięcy jest aktualizowana. Niemniej jednak sprawdźmy jakie są aktualne ceny gazu płynnego w firmie GASPOL.

Cena gazu płynnego Gaspol 2017 i 2018

Jeśli chodzi o obecną ofertę, jaka dostępna jest na stronach firmy Gapol, cena gazu płynnego zależy od wariantu na który się zdecydujemy. Mamy 2 główne możliwości.

  • Pierwszą z nich jest dzierżawa zbiornika na gaz płynny. Cena ogrzewania jest wtedy oczywiście wyższa, ponieważ do każdego litra zużytego gazu płynnego doliczana jest marża wynikająca z braku własnej instalacji gazowej. Opcja ta jest szczególnie korzystna na tych z nas, którzy instalację gazu płynnego potrzebują na określony czas. Na przykład w sytuacji, w której budując dom, nie mamy jeszcze dostępu do sieci dystrybucyjnej, ale w najbliższych latach zostanie ona do nas doprowadzona.
  • Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na zakup własnego zbiornika, wtedy cena za litr paliwa gazowego płynnego może być nawet o 25% niższa niż w pierwszym opisywanym przypadku.

To jaką opcję wybrać najlepiej zdecydować indywidualnie. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim okres w jakim z gazu płynnego będziemy chcieli korzystać. Jeśli będzie to więcej niż 10 lat to zdecydowanie bardziej opłaca się inwestycja we własną instalację gazu płynnego.

W swojej strategii cenowej firma Gaspol, preferuje podpisywanie umów na dostawy gazu płynnego po stałej cenie. W związku z czym cena gazu płynnego 2017 i 2018 roku będzie taka sama.

Cena gazu płynnego GASPOL dla domu i firmy

Ile w takim razie dokładnie zapłacimy za gaz ziemny? Niestety ale sprzedawca nie podaje na swojej stronie internetowej dokładnych cenników. Można tam znaleźć ogólne informacje na temat kosztów instalacji gazu płynnego, które szacowane są na 13-17 tysięcy złotych, a koszty ogrzewania rocznego w przypadku dzierżawionej instalacji gazu płynnego na poziomie 2900 zł rocznie dla domu o powierzchni do 140 m2.

Dowiedz się ile kosztuje gaz.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3.33 (21 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności