Strona główna » Blog » Rachunek za gaz » Wydatki na gaz w budżecie rodzinnym
Rachunek za gaz

Wydatki na gaz w budżecie rodzinnym

Wydatki na gaz zajmuję sporo miejsca w budżecie rodzinnym. Koszt gazu i innej energii jest jednym z głównych wydatków, jakie napotykamy, gdy żyjemy we współczesnym świecie. W związku z tym stanowi znaczną część indeksu cen konsumpcyjnych. Na przykład opłaty za  mieszkanie stanowią 42,69% naszych całkowitych wydatków, z  tego 5,37% na energię domową, oprócz ogrzewania i oświetlenia naszych domów przeznaczamy kolejne 5,46% na paliwo samochodowe. Łączny koszt gazu to 10,83% całkowitego miesięcznego budżetu. A ponieważ koszty gazu rosną, inne rzeczy, które kupujemy, również są droższe, ze względu na wzrost kosztów produkcji i transportu.

Średni koszt gazu na miesiąc i średni koszt gazu rocznie

Na samym początku warto sprawdzić, czy na pewno korzystamy z najtańszej oferty na dostawę gazu na rynku. Jak to zrobić? Wystarczy skorzystać z porównywarki cen gazu Optimal Energy

Możemy też użyć  kalkulatora, aby oszacować, ile wydajemy średnio na benzynę w  miesiącu, ponieważ oszacuje on również średni koszt gazu na rok. Oczywiście to tylko jeden z elementów zużycia energii, który nie obejmuje ogrzewania ani oświetlenia domu. Ale wiedząc, ile wydajemy na gaz, możemy uzyskać lepszy dostęp do miesięcznych kosztów dojazdów do pracy i ogólnego budżetu.

Kilka obliczeń i znamy wszystkie koszty

Nasze wyliczenia to tylko szacunek oparty na średnim koszcie za galon, który płacimy, na liczbie przejechanych kilometrów i oczywiście na liczbie kilometrów na galon, które dostaje twój samochód. Wprowadźmy wartości dla średniego kosztu na galon paliwa gazowego, liczbę kilometrów na miesiąc i liczbę km na galon samochodu, a następnie kliknijmy przycisk Oblicz. Kliknięcie przycisku Reset spowoduje wyczyszczenie wprowadzonych wartości. W ten sposób łatwiej nam obliczyć spodziewane koszty. Dlatego warto poświęcić czas na takie kalkulacje.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności