Strona główna » Blog » Rachunek za gaz » Ile gazu zużywa piekarnik?
Rachunek za gaz

Ile gazu zużywa piekarnik?

taryfa gazu ziemnego w

Wiemy już, że stary i zużyty sprzęt AGD jest często główną przyczyną zbyt wysokich rachunków za prąd. Więcej na ten temat pisaliśmy min. w artykule dostępnym na naszej stronie – Jak płacić mniej za gaz? Nawet nie jesteście w stanie sobie wyobrazić ile gazu zużywa piekarnik. Jeśli więc jest on starym sprzętem z poprzedniego wieku, może on narazić nas na bardzo duże koszta. Wówczas nawet najlepszy sprzedawca gazu znaleziony np na stronie https://zmianasprzedawcygazu.pl/ nie zapewni nam takich rachunków, jakich byśmy oczekiwali.

Jaki piekarnik wybrać?

Oczywiście nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać. Wybór nie ogranicza się tylko do marki. Ta ma tak naprawdę drugorzędne znaczenie. Najważniejsze są parametry oraz trwałość jednostki, która ma nam przecież służyć przez wiele lat. Najważniejsze jest to, aby zużywała się jak najwolniej bowiem nawet najlepsze sprzęty prędzej, czy później stracą na wydajności i będą pożerać coraz więcej gazu. Inna ważną rzeczą jest aspekt eksploatacji. Jeśli używamy piekarnika sporadycznie to możemy pomyśleć o piekarniku elektrycznym. Jeżeli jednak mamy powiedzmy to standardowej wielkości rodzinę, to zdecydowanie zalecamy piekarnik gazowy. Ile więc gazu zużywa taki sprzęt? Musimy mówić o zużyciu w granicach 0.9-1.3 m3. Średnie zapotrzebowanie roczne na gaz dla takiego piekarnika to około 150 m3.

Ile gazu zużywa piekarnik – dokładne wyliczenia.

Aby móc dokładnie wyliczyć zużycie gazu w naszym piekarniku potrzebny będzie do tego specjalny kalkulator gazu. Możemy go znaleźć na stronie Optimal Energy. Wraz z dokładnymi parametrami technicznymi naszego piekarnika powinniśmy bardziej dokładnie obliczyć spodziewane rachunki. Firmy zajmujące się gazem ziemnym przedstawione na Optimal Energy powinny również za pomocą swoich doradców rozwiać wszelkie wątpliwości na temat przyszłych rachunków za gaz.

Spośród firm oferujących sprzedaż gazu porównywarka cen prądu i gazu Optimal Energy wybrała tylko te najlepsze. Znajdziemy tam oczywiście największych tuzów na rynku, ale i również małe firmy zajadle walczące i dbające o każdego, nawet najmniejszego klienta.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności