Strona główna » Blog » Rachunek za gaz » Cena gazu płynnego w Polsce
Rachunek za gaz

Cena gazu płynnego w Polsce

Zmiana sprzedawcy gazu krok po kroku

W Polsce coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie swoich domów i firm gazem. Jeśli pozwala na to infrastruktura dystrybucyjna decydujemy się na przyłącze gazu ziemnego. Alternatywą lub też przejściowym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z instalacji gazu płynnego. Czy to się opłaca? Trzeba pamiętać, że cena gazu płynnego w Polsce się zmienia. Obecny stan cenowy może wyglądać zupełnie inaczej nawet za kilka tygodni!

Od czego zależy cena gazu płynnego w Polsce

Gaz płynny tak samo jak każdy inny towar jest podatny na różnego rodzaju zawirowania rynkowe. Tak samo jest w przypadku gazu płynnego. Bez względu na to czy decydujemy się na zakup gazu płynnego od największych dostawców po cenach hurtowych takich jak Gaspol, czy wybieramy mniej znane firmy, tendencja do zmian w ofertach jest taka sama.

Czynnikiem globalnym są dostawy surowca z zagranicy. Najczęściej w takich przypadkach decyduje polityka. Jeśli do naszego kraju sprowadzać będziemy gaz w niższych cenach, przełoży się to na oferty do odbiorców finalnych. Praktyka jest taka, że firmy zajmujące się sprzedażą gazu płynnego często same nie sprowadzają tego surowca, tylko odkupują go od importerów i zarabiają na marży doliczanej dla finalnego odbiorcy gazu płynnego.

Kolejnym czynnikiem jest pora roku, w której chcemy dokonać zakupu. Im bliżej zimy tym cena gazu płynnego w Polsce rośnie. Warto pomyśleć o uzupełnianiu zbiorników na gaz płynny w okresie letnim, gdzie ceny często są niższe o nawet 20%

Ostatnim czynnikiem, który dzisiaj wymienimy są również aspekty polityczne. Jak doskonale wiemy różnego rodzaju paliwa są obciążone podatkami, akcyzą itd. Każda zmiana w tym obszarze skutkować będzie podwyżkami dla odbiorcy finalnego.

Jaka będzie cena gazu płynnego w Polsce w 2018 i 2019 roku?

Patrząc na zmiany w cenach paliw w ostatnich latach spodziewać możemy się raczej wzrostów cen za gaz płynny. Wydaje się, że różnica pomiędzy kosztami ogrzewania gazem płynnym, a gazem ziemnym będzie wzrastać. Wszystko może się jednak bardzo szybko zmienić. Dużo zależy od sposobu działania gazoportu w Świnoujściu, który dzięki swoim możliwością dać może dużo dobrego dostawcą gazu płynnego w Polsce.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3.75 (4 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności