Strona główna » Blog » dystrybucja paliw gazowych » Aktualna cena gazu płynnego
dystrybucja paliw gazowych

Aktualna cena gazu płynnego

Cena gazu ziemnego dla przemysłu

Aktualna cena gazu płynnego po jakiej możemy zamówić dostawę zależy od wielu czynników. Jednym z nich, a właściwie podstawowym jest umowa z naszym dostawcą. Jeśli zawieramy ją w taki sposób, że mamy gwarancję stałem ceny za litr gazu płynnego, wtedy sprawa jest jasna i czytelna. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, kiedy jesteśmy właścicielami całej instalacji (nie dzierżawimy jej) i cena za litr gazu cena płynnego nie jest z góry ustalona. Wtedy aktualna cena gazu płynnego zależy od kilku czynników.

Od czego zależy aktualna cena gazu płynnego?

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Czynników decydujących o tym ile zapłacimy za gaz płynny w 2018 roku jest kilka. My skupimy się na tych najważniejszych. Świadomość odbiorcy gazu płynnego pod tym względem powinna się sprowadzać do analizy następujących czynników:

  1. Ilość gazu płynnego jaki będzie przez nas zamawiany. Tutaj decyduje zasada im większy zbiornik na gaz płynny i możliwość jednorazowego transportu większej ilości gazu tym lepiej. Miej zapłacimy za za jednorazową dostawę np. ponad 5 tys. litrów gazu niż, w przypadku uzupełniania zbiornika o pojemności 2700 litrów.
  2. W przypadku gazu płynnego, ale także innych surowców wykorzystywanych do ogrzewania, ich zapotrzebowanie rośnie wraz ze zbliżającą się zimą. Im większe zapotrzebowanie na usługę tym ceny gazu płynnego rosną. Jeśli nie mamy podpisanej umowy na dostawy gazu płynnego po stałej cenie, najlepiej zaopatrzyć się w gaz płynny w miesiącach letnich. Cena zakupu może być wtedy nawet o 25% niższa niż w miesiącach zimowych
  3. Nie ulega także wątpliwości, że na rynku dostawców gazu płynnego jest konkurencja. Ta sama ilość gazu ziemnego, zakupiona w tym samym miesiącu u różnych dostawców może być inna. Warto znać możliwości jaki daje wolny rynek dostawców gazu płynnego i sprawdzić przed zakupem od kogo w danym okresie ten sam gaz płynny warto kupić. Jeśli chodzi o jakość, to firmy dostarczające gaz płynny mają obowiązek utrzymywania jego jakości na jednakowym poziomie.
  4. Ostatnim czynnikiem jest sposób rozliczenia. Jeśli zapłacimy z góry za zakupioną ilość gaz z pewnością możemy liczyć na lepsze warunki. Zakup gazu płynnego uzależniony od ilości jaką zużyliśmy zawsze wiążę się z ceną lekko wyższą

Sprawdzajmy aktualne ceny gazu płynnego

Warto śledzić bieżące ceny u różnych dostawców gazu płynnego. Decydując się na uzupełnienie zbiornika na poziomie 2 tys. litrów, każde kilka groszy oszczędności na litrze robi sumarycznie pokaźną sumę.

 

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3.05 (20 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności