Strona główna » Blog » dystrybucja paliw gazowych » Ile kosztował będzie gaz płynny w przyszłości?
dystrybucja paliw gazowych

Ile kosztował będzie gaz płynny w przyszłości?

W naszym poprzednim artykule omawialiśmy pokrótce sytuacje cenową gazu płynnego w Polsce. Dzisiaj natomiast zastanowimy się ile będzie kosztował gaz płynny w przyszłości. Oczywiście nie jest to temat, który da się wyczerpać w krótkim artykule jednak postaramy się wskazać czynniki od których cena ta będzie zależała w przyszłości. Należy też pamiętać, że takie teksty to zawsze mniej, lub więcej gdybania. Sytuacja w dzisiejszych czasach jest bowiem bardzo dynamiczna.

Od czego zależą ceny gazu płynnego

Jeśli chcemy przewidzieć ile będzie kosztował gaz płynny w przyszłości to musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę fakt, iż jesteśmy niestety w dalszym ciągu uzależnieni od gazu z Federacji Rosyjskiej. Ciągle prowadzone są rozmowy w sprawie sprowadzania gazu płynnego ze Stanów Zjednoczonych jednak ile one jeszcze potrwają – nie wiadomo. Trzeba pamiętać również o tym, że sytuacja polityczna może zmienić się dosłownie z dnia na dzień, więc głębsze rozważania na ten temat zostawmy politologom i ekspertom od dyplomacji. Miejmy świadomość tego, że ceny gazu płynnego w głównej mierze zależeć będą od dywersyfikacji źródeł gazu płynnego. Na krótką metę zawsze można wypróbować porównywarkę cen gazu i prądu OptimalEnergy.pl i wybrać najtańszego dostawcę gazu. Tam również więcej informacji na temat ile będzie kosztował gaz płynny w przyszłości. Radzimy już teraz zapisać tę stronę do zakładek. Wówczas nie ominą nas żadne newsy z rynku prądu i gazu.

Ceny gazu płynnego za kilkadziesiąt lat

Nie jest tajemnicą, że wszystkie surowce na ziemi w tym i gaz płynny maleją w zastraszającym tempie. Według wielu fachowców za kilkadziesiąt lat światowe zasoby ropy, gazu i węgla wyczerpią się. Nie traktowalibyśmy jednak tych hiobowych wieści nader poważnie. Tym bardziej, że co rusz odkrywamy nowe źródła tych surowców. Cała Grenlandia to jedna wielka kopalnia ropy naftowej i gazu.

Niezależnie od wszystkiego radzimy już teraz zainteresować się tematyką obniżenia cen za energię (nie tylko gazu płynnego).

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności