Strona główna » Blog » dystrybucja paliw gazowych » Gaz płynny do ogrzewania domu
dystrybucja paliw gazowych

Gaz płynny do ogrzewania domu

zmiana sprzedawcy gazu firma

Gaz płynny do ogrzewania domu to nie najgorsza z możliwych forma ogrzewania domu. Jest ona najczęściej wybierana w przypadku braku dostępu do sieci dystrybucji gazu ziemnego. Decyzja o wykorzystaniu gazu płynnego do ogrzewania domu może być decyzją przejściową.

Gaz płynny do ogrzewania domu na kilka miesięcy

Osoby budujące dom, w zdecydowanej większości kupują działki inwestycyjne znajdujące się na obrzeżach miast. Są to tereny, gdzie często nie ma doprowadzonej kanalizacji i sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego. Jest za to oczywiście dostęp do prądu i wody. Wielu z Was w oczekiwaniu na dostęp do gazu (jeśli taki jest w planach urbanizacyjnych danego obszaru) może bez przeszkód w okresie tego oczekiwania korzystać z urządzeń zasilanych gazem, ale na początku gazem płynnym.

Doskonałą opcją dla takich osób jest możliwość skorzystania z oferty dzierżawy infrastruktury i zbiornika na gaz płynny. Pamiętać musimy o tym, że urządzenia gazowe mogą pracować bez przeszkód podłączone do sieci gazowej dystrybucyjnej gazu ziemnego i gazu płynnego (zbiornikowego). Wystarczy zastosowanie odpowiedniej dyszy. Wtedy w oczekiwaniu na doprowadzenie gazu ziemnego do naszej posesji. W pełni możemy korzystać z dobrodziejstw i komfortu jaki daje ogrzewanie gazem ziemnym.

Gaz płynny do ogrzewania domu na stałe

Z pewnością wśród naszych czytelników nie brakuje również osób, które instalację gazu płynnego planują w ujęciu kilkunastu czy kilkudziesięcioletnim. W większości są to osoby, które swoje domy czy budynki stawiają z dala od urbanizowanych terenów, na terenach rekreacyjnych lub zwyczajnie w miejscowościach, gdzie dostępu do gazu nie ma.

W takim przypadku należy brać pod uwagę przede wszystkim koszty związane z zakupem instalacji zbiornika gazu płynnego na własność. Ten większy początkowy koszt może okazać się problematyczny. Jednak w ofertach firm specjalizujących się w instalacji tego typu urządzeń nie brakuje ofert rozłożenia zakupu instalacji na raty.

Sama obsługa instalacji gazu płynnego jest bardzo prosta. Dodatkowo wielu dostawców oferuje specjalne aplikacje dzięki którym można zobaczyć aktualne dane związane ze zużyciem czy kosztami jakie w danym miesiącu wygenerowaliśmy.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności