Strona główna » Blog » dystrybucja paliw gazowych » Zbiornik gazu płynnego i jego cena
dystrybucja paliw gazowych

Zbiornik gazu płynnego i jego cena

grupa taryfowa gazu Z

Zbiornik gazu płynnego to jeden z podstawowych elementów wchodzących w skład instalacji gazu płynnego. Jeśli zdecydowaliśmy się na taki sposób ogrzewania naszego domu to najwyższy czas zacząć szczegółowo analizować koszty. Koszty związane przede wszystkim z instalacją samego zbiornika na gaz płynny

Jaki zbiornik gazu płynnego wybrać?

Jednym z podstawowych parametrów zbiornika na gaz płynny jest jego wielkość. Wyróżniamy kilka podstawowych wielkości zbiorników. To na jaki się zdecydujemy zależy przede wszystkim od naszego budżetu. Im większa pojemność tym koszty są wyższe. Wyróżniamy następujące wielkości:

 1. Pojemność 2 700 litrów
 2. Pojemność 4 850 litrów
 3. Pojemność 6 500 litrów

To na jaki wariant się zdecydujemy niesie za sobą nie tylko konsekwencje związane z częstotliwością uzupełniania paliwa, ale także np. wielkość jednoczesnego poboru gazu przez różne urządzenia czy też moc urządzeń jakie mogą być jednocześnie do zbiornika podłączone. W przypadku gospodarstw domowych w zupełności wariant zbiornika na 2 700 litrów wystarczy. Pozwala on na podłączenie urządzeń o mocy do 30 kW.

Drugim jest sposób montażu. Wyróżniamy 2 podstawowe typy montowania zbiornika:

 • standardowy montaż na powierzchni ziemi przy domu
 • montaż zbiornika w ziemi

To na jaki wariant się zdecydujemy wynika przede wszystkim z wielkości działki. Na tych mniejszych zalecana jest instalacja podziemna. Muszą na to oczywiście pozwalać warunki związane z poziomem wody. Istnieje kilka wariantów zbiorników podziemnych (taki jak np. zasypowy), który można wykorzystać w przypadku problemów z nadmiarem wody w gruncie.

Zbiornik gazu płynnego cena

Napisaliśmy trochę o rodzajach zbiorników na gazu płynny. Teraz czas zestawić różne jego rodzaje z ceną za gaz płynny i zbiornik jaką należy się liczyć. Te koszty możemy również liczyć na dwa sposoby:

 1. Pierwszym wariantem jest zakup zbiornika na własność. W tym modelu standardowo wyróżniamy dwie opcje:
  1. zakup na raty
  2. zakup gotówkowy
 2. Drugim jest opcja dzierżawy takiego zbiornika. Dla tego typu rozliczeń możemy wybrać 2 typy płatności:
  1. osobna stała comiesięczna pozycja na rachunku za gaz płynny
  2. koszt jest wliczony w cenę każdego spalanego litra gazu płynnego

Co do konkretnych cen za zbiorniki gazu – ze względu na bardzo dużą ich zmienność nie będziemy przytaczać konkretnych wartości. Napiszemy tylko, że należy się liczyć z kosztem rzędu ok. 6 tysięcy złotych przy wariancie wielkości zbiornika 2 700 litrów.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności