Strona główna » Gazownia Ełk

Gazownia Ełk

Przyłączenie budynku do sieci gazowej

By zrealizować przyłączenie do sieci gazowej, trzeba w pierwszej kolejności złożyć dokument o wydanie warunków przyłączenia gazowego. Kolejnym krokiem jest zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej i stworzenie instalacji gazowej, którą może jednak wykonać jednocześnie gazownia po podpisaniu z nią odpowiedniej umowy. Ostatnim krokiem podłączenia nieruchomości do sieci gazowej jest z kolei montaż licznika. Wszelkie formalności związane z tą kwestią można załatwić także przez internet, gazownia udostępnia dla swoich klientów odpowiedni portal przyłączeniowy.

Jak można wstrzymać dostawy gazu do nieruchomości?

W przypadku remontu instalacji gazowej lub jej naprawy czy montażu, trzeba ze względu na bezpieczeństwo zatrzymać dostawy gazu ziemnego. Zrobić to należy z wykorzystaniem odpowiedniego wniosku, który trzeba złożyć do gazowni przez internet, a też osobiście w jednym z jej filii obsługi klienta. Zatrzymanie dostarczania gazy nie oznacza jednak braku opłat. Sporządzone faktury nie będą jedynie uwzględniały zużycia gazu ziemnego. Dodatkowo należy pamiętać, że zatrzymanie dostaw paliwa gazowego na wniosek odbiorcy jest usługą płatną.

Gazownie w innych miastach

Polska Spółka Gazownictwa Ełk

Kontakt PSG Ełk

19-300 Ełk
ul. Sportowa 1
tel. 87 621 25 22
faks 87 621 25 22

rejon-elk

 

Placówka oddziału głównego PSG w Ełku:

Polska Spółka Gazownictwa Suwałki

Kontakt PSG Suwałki

16-402 Suwałki
Zielone Kamedulskie 33
tel. 87 565 88 25
faks 87 565 88 25

rejon-suwalki

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności