Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Duon gaz ziemny
Sprzedawcy gazu

Duon gaz ziemny

duon
Duon gaz ziemny zaczął sprzedawać na polskim rynku jako jeden z pierwszych. Czy jego oferta jest faktycznie konkurencyjna i jak ją dobrze ocenić. Sprawdź!

Liberalizacja rynku gazu ziemnego w Polsce z prawnego i formalnego punktu widzenia jest możliwa od kilku lat. Tak jak pisaliśmy wcześniej tak naprawdę ostatni rok 2014 za sprawę kilku sprzedawców prądu i gazu ziemnego (Błękitna Energia, DUON) można uznać za pierwszy rok liberalizacji rynku gazu, ponieważ ilość zmian sprzedawcy gazu w roku 2014 nabrała jakiegoś wymiaru.

Duon gaz ziemny od alternatywnego sprzedawcy

Firma DUON z powodzeniem aktywnie działa od kilku lat na rynku energii. Początkowo zajmując się tylko sprzedażą prądu, następnie także sprzedażą gazu ziemnego, o którym trochę tutaj napiszemy. Co zyskamy/stracimy jeśli będziemy chcieli zmienić sprzedawcę gazu? W naszym przekonaniu mowa o jakimkolwiek ryzyku czy dyskomforcie zmiany sprzedawcy w przypadku rynku gazu jest dużo mniejsza niż np. w przypadku rynku energii elektrycznej. Wiąże się to np. z faktem otrzymywania dalej jednej faktury za gaz, bo w standardzie każdy z nas nawet po zmianie sprzedawcy jest rozliczany w oparciu o umowę kompleksową. Łatwiej jest także porównać same oferty, a to ze względu na to, że pozycji na rachunku za gaz jest mniej, a różnica w cenie może być spowodowana:

  • ceną za paliwo gazowe (kWh)
  • wysokością opłaty abonamentowej, która w 99% ofert pozostaje mimo wszystko na stałym poziomie

Duon gaz ziemny dla firmy

Naturalną sprawą jest, że obecność na rynku gazu w pierwszej kolejności sprowadza się do podjęcia decyzji o sprzedaży gazu dla segmentu biznesowego. Tak samo jest w przypadku firmy DUON. Swoje produkty sprzedaje w kilku opcjach:

  1. Gaz szyty na miarę – dla bardzo dużych odbiorców przemysłowych, gdzie cena sprzedaży gazu jest ustalana w sposób indywidualny. Grupy taryfowe powyżej W-6
  2. Stała cena – dla odbiorców gazu ziemnego z grupy W-5
  3. Gwarant oszczędności – dla odbiorców z taryfy W-4 i niższych
  4. Paczka przedsiębiorcy – jeden z wiodących produktów firmy DUON, w którym sprzedają usługi w jednym pakiecie, który obejmuje również m.in. sprzedaż prądu

Ile możemy zaoszczędzić wybierając firmę DUON? Jak możecie Państwo sprawdzić na stronie internetowej nie ma dostępnych gotowych cenników, są tylko opisy ofert.

duon gaz ziemny

źródło: duon.pl

Warto jednak pamiętać o tym, że sprzedaż gazu odbywa się za pośrednictwem Towarowej Giełdy Energii, a co za tym idzie różnice tam osiągane w cenie nie przekraczają kilku procent na paliwie gazowym i takich oszczędności należy się spodziewać wybierając firmę DUON, lub jakiegokolwiek innego sprzedawcę gazu ziemnego.

DUON gaz ziemny dla domu

Firma Duon to nie tylko sprzedawca gazu ziemnego, ale także dystrybutor – właściciel sieci dystrybucyjnych gazu ziemnego. Swoją aktywność póki co koncentruje na pozyskiwaniu klientów biznesowych. Dla odbiorców indywidualnych firma nie ma jeszcze przygotowanej oferty, a pozyskiwanie nowych klientów jest najczęściej połączone ze sprzedażą gazu do firm, gdzie właściciel „w pakiecie” może dostać propozycję przejścia na gaz od Duonu także w domu.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności