Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Umowa kompleksowa – sprzedaż gazu
Gaz dla domu

Umowa kompleksowa – sprzedaż gazu

umowa kompleksowa
Zmieniając dostawcę gazu dalej będziemy rozliczani tak jak dotychczas, czyli obowiązywać będzie umowa kompleksowa. Co to jest i czym się charakteryzuje?

Nie wszyscy z nas wiedzą, że płacą regularnie rachunki za gaz (lub prąd). Mamy tak naprawdę świadczone dwie usługi. Pierwszą z nich jest sprzedaż gazu, a drugą dostarczenie paliwa gazowego do naszego domu lub firmy. Całość jest zawarta w jednym dokumencie określanym jako umowa kompleksowa.

Umowa kompleksowa – co to jest?

Umowa kompleksowa to dokument, który określa zasady sprzedaży oraz dystrybucji (przesyłu) paliwa gazowego do naszego domu oraz firmy. Rachunki za paliwo gazowe wystawia Sprzedawca Gazu, który później wewnętrznie rozlicza się z właścicielem „rurociągu” za udostępnienie ich w celu przesyłu nam niebieskiego paliwa.

Umowa kompleksowa będzie obowiązywała jeśli zmienię dostawcę gazu?

Dla osób chcących zmienić dostawcę gazu mamy dobre informacje. Zmieniając dostawcę gazu dalej będziemy rozliczani w oparciu o jedną fakturę (rachunek). Czyli nie będziemy musieli (tak jak ma to w większości przypadków miejsce w energii elektrycznej) podpisywać przy zmianie dostawcy gazu umowy z dystrybucją i osobno ze sprzedażą. Wszystkie formalności załatwia za nas nowo wybrany podmiot, a my możemy cieszyć się niższymi kosztami zakupu gazu.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności