Strona główna » Blog » Zmiana sprzedawcy gazu Porady » Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego w 2014 roku
Zmiana sprzedawcy gazu Porady

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego w 2014 roku

dlaczego firmy zmieniają dostawcę gazu
Sprawdź co było motorem napędowym rynku w 2014 roku. Już ponad 7 tysięcy osób zdecydowało się na zmiana sprzedawcy gazu ziemnego, także w domu i w firmie

Rok 2014 minął prawie kwartał temu. Nie zmienia to faktu, że mamy Wam jeszcze do przedstawienia wiele ciekawych informacji związanych z tamtym okresem. Jednym z nich jest ilość osób / firm dla których zmiana sprzedawcy gazu ziemnego była nowym doświadczeniem. Jak się za chwilę przekonacie, osób takich nie brakowało.

Zmiana sprzedawcy gazu ziemnego – będzie przełom?

Wszystko na to wskazuje. Odpowiednie regulacje prawne, dzięki którym możliwość zmiany sprzedawcy gazu mają nie tylko jej duzi odbiorcy, ale także firmy z sektora MSP, a przede wszystkim odbiorcy indywidualni wpłynęły na skokowy w porównaniu do ostatnich lat wzrost ilości zmian sprzedawcy gazu. Spójrzmy na oficjalne dane jakie podał Urząd Regulacji Energetyki:

zmiana sprzedawcy gazu ziemnego

 

Gołym okiem widać, że popularność zmiany sprzedawcy gazu w roku 2014 wzrosła nieporównywalnie w odniesieniu do ostatnich lat.

Co wpłynęło, że zmiana sprzedawcy gazu ziemnego stała się tak popularna?

Przede wszystkim rok 2014 jest pierwszym rokiem, gdzie wprowadzona została praktyczna możliwość sprzedaży gazu dla odbiorców indywidualnych. W parze z tymi ułatwieniami także firmy zaczęły otrzymywać większą ilość alternatywnych ofert związanych ze zmianą sprzedawcy gazu ziemnego. Dzięki temu rynek ruszył z miejsca i miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie rósł tak samo dynamicznie. Należy tutaj zaznaczyć, że najbardziej aktywnymi podmiotami, które „ruszyły” ze sprzedażą gazu ziemnego to:

  • Energetyczne Centrum
  • DUON

Wśród podmiotów, które zaczęły raczkować na rynku TPA należy wymienić także Elektrix, EWE czy Energię dla firm. Z dużych podmiotów w swojej ofercie sprzedaż gazu w roku 2014 posiadały takie firmy jak Tauron czy PKP Energetyka, ale ich działania skupiały się na dużych odbiorcach gazu.

Ważnym jeśli nie kluczowym argumentem decydującym o sukcesie jakim niewątpliwie jest tak duża liczba zmian sprzedawcy gazu w odniesieniu do lat ubiegłych jest fakt, że zmieniając sprzedawcę gazu cały czas jesteśmy rozliczanie na jednym rachunku! Jest to tak zwana umowa kompleksowa na sprzedaż gazu, o której wcześniej pisaliśmy. Miejmy nadzieję, że rok 2015 będzie rokiem równie jeśli nie bardziej udanym 🙂

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności