Strona główna » Blog » rynek gazu aktualności » Wzrost liczby zmian sprzedawcy gazu!
rynek gazu aktualności

Wzrost liczby zmian sprzedawcy gazu!

urzad regulacji energetyki
Urząd regulacji energetyki przedstawił kolejny cykliczny raport dotyczący ilości zmian sprzedawcy gazu ziemnego w Polsce.

Urząd regulacji energetyki przedstawił kolejny cykliczny raport dotyczący ilości zmian sprzedawcy gazu ziemnego w Polsce. Z przedstawionych statystyk, które pokazują zestawienie obejmujące okres do pierwszego kwartału 2016 roku można zaobserwować, że ilość osób i firm, która zdecydowała się zmienić sprzedawcę gazu ziemnego wzrosła!

Zmiana sprzedawcy gazu w Polsce 2016 I kwartał

Jak dokładnie w takim razie wygląda zestawienie dotyczące ilości zmian sprzedawcy gazu? Przypomnijmy, że pierwsze zmiany sprzedawcy gazu odbywały się przed 2011 rokiem i było ich aż… 4. Rok 2014 to pierwszy rok, w którym ilość zmian sprzedawcy gazu osiągnęła wartość zauważalną chociażby dla celów statystycznych. Lekko ponad 7 tys. z nas zdecydowało się na taki krok. W pierwszym kwartale 2016 roku odnotowano 9 425 zmian sprzedawcy gazu!

zmiana sprzedawcy gazu 2016

źródło: ure.gov.pl

Popularność zmiany sprzedawcy gazu – czynniki?

Co wpływa najbardziej na przedstawione powyżej dane? Naszym zdaniem w pierwszym kwartale roku, wzrost ilości zmian sprzedawcy gazu to zasługa trzech firm:

Te 3 firmy zdecydowały się wypuścić na rynek bardzo konkurencyjne stawki względem tych proponowanych przez PGNiG nawet po tegorocznej obniżce cen przez PGNiG, o której na naszej stronie mogliście się jako pierwsi dowiedzieć. To zwiększanie świadomości konsumentów m.in. przez reklamy telewizyjne, radiowe i internetowe sprawia, że coraz więcej z nas decyduje się na taki krok.

Od czego jeszcze zależy ilość zmian sprzedawcy gazu ziemnego?

Istotnym czynnikiem poza tym ekonomicznym związanym z atrakcyjnością oferty dla klienta końcowego jest także umożliwienie sprzedawcy gazu posiadającemu koncesję na obrót paliwem gazowym swobodnego działania na rynku.

Zasady współpracy pomiędzy Dystrybutorem Gazu a Sprzedawcą określa tzw. umowa ramowa na dostarczanie gazu. Jak się okazuje w tym obszarze także mamy progres. Z końcem pierwszego kwartału już 122 firmy miały zawartą taką umowę z Operatorem Sieci Przesyłowych, a 71 z Operatorami Sieci Dystrybucyjnych, dostarczających gaz do naszych domów i firm.

Przypomnijmy na koniec, że to odbiorcy indywidualni z grup taryfowych W-1 do W-4 stanowią największą grupę odbiorców usługi związanej ze zmiany sprzedawcy gazu. Do tej porty na ten krok zdecydowało się ponad 36 tys. odbiorców

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności