Umowa na dostawy gazu ziemnego to nic innego jak potwierdzenie zawarcia współpracy, które polega z jednej strony na dostarczeniu przez firmę PGNiG paliwa do naszego domu lub firmy. Co ważne PGNiG obrót odpowiada za stronę handlową związaną ze sprzedażą gazu ziemnego, a nie techniczną odpowiedzialną za fizyczne dbanie o jakość i ciągłość dostaw gazu ziemnego
Jakie zapisy powinna posiadać umowa na dostawy gazu ziemnego?
Ważne jest to, aby umowa na dostawy gazu ziemnego do naszych domów lub firmy zawierała podstawowe informacje na temat długości trwania umowy i warunków wypowiedzenia, a także ceny za gaz ziemny jaką będziemy ponosić. Nie mamy wątpliwości, że takie zapisy się znajdują, jednak podpisując nową umowę klient musi wiedzieć na co się decyduje. Jest to szczególnie wykorzystywane przez duże koncerny energetyczne, sprzedające energię elektryczną, które stosują np. 6 miesięczny okres wypowiedzenia umowy, a co za tym idzie występuje trudność w sytuacji kiedy chcielibyśmy zmienić sprzedawcę gazu ziemnego.
Jak wygląda podpisanie umowy na dostawy gazu ziemnego?
Chcąc podpisać umowę na sprzedaż gazu ziemnego nie możemy zapomnieć o konieczności załatwienia formalności związanych z przyłączem gazowym. Dysponując potwierdzeniem posiadania warunków do odbioru gazu ziemnego, a także dowodem osobistym możemy bez problemu podpisać umowę ze sprzedawcą gazu. Co ważne przy nowych przyłączach gazowych nie musimy wybierać oferty PGNiG. Możemy skorzystać z usług dowolnego sprzedawcy gazu ziemnego.
Specjalne umowy na dostawy gazu ziemnego
Poza odbiorcami indywidualnymi i biznesowymi, którzy gaz ziemny wykorzystują do ogrzewania swoich domów czy też powierzchni biurowych i pobierają ten za z sieci dystrybucyjnej, ważną grupą klientów przedsiębiorstw energetycznych jest segment specjalizujący się w przetwarzaniu gazu ziemnego. Dla tego typu klientów umowa na dostawy gazu ziemnego stoi u podstaw biznesu. Jest to zupełnie inny profil działalności. Z punktu widzenia dużej firmy jest on jednak bardzo istotny, ponieważ przedmiotem transakcji są olbrzymie ilości gazu ziemnego, a co za tym idzie bardzo duże pieniądze.
Dodaj komentarz