Strona główna » Blog » rynek gazu aktualności » Gaz ziemny od Taurona coraz bardziej popularny
rynek gazu aktualności

Gaz ziemny od Taurona coraz bardziej popularny

gaz ziemny od taurona
Gaz ziemny od Taurona był produktem mocno promowanym w mediach. Szczególnie końcówka roku 2016 miała na celu popularyzację oferty Rabator od Taruon. Jakie wyniki osiągnęły akcje promocyjne?

Gaz ziemny od Taruona to produkt, który na rynku pojawił się znacznie wcześniej niż w 2016 roku, ale to właśnie ubiegły rok można uznać z pierwszy, w którym Spółka w bardzo mocny sposób zaczęła promować ofertę w mediach (telewizji czy internecie), a co za tym idzie uzyskiwać wymierne korzyści w postaci nowych klientów, którzy z oferty skorzystali. Ilu ich było?

Ilu klientów zdecydowało się na gaz ziemny od Taurona?

W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy na naszych stronach informację na temat ilości nowych umów. jakie głównie pod marką Błękitna Energia zawarła firma Energetyczne Centrum. Znając statystyki ilości zmian sprzedawcy gazu w Polsce publikowane przez URE, które mówią o łącznej liczbie prawie 80 tys. zmian sprzedawcy gazu i fakt posiadania w portfelu ponad połowy klientów indywidualnych przez firmę Energetyczne Centrum, można w prosty sposób określić, że na pozostałe podmioty zajmujące się sprzedażą gazu ziemnego (z wyłączeniem PGNiG) przypada ok. 30 tysięcy klientów. Firma Tauron w komunikacie mediowym pisze, że:

Zgodnie z nową strategią Grupy TAURON sprzedaż i rozwój nowych produktów oraz usług stanowi silną bazę jej wzrostu. TAURON z sukcesem działała dziś na rynku sprzedaży gazu, na którym zwiększył siedemnastokrotnie liczbę klientów (…) – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia

Trudno tutaj jednoznacznie określić czy 17-krotny wzrost liczby klientów to dużo czy mało, nie znając wyjściowej liczby klientów w poprzednim okresie, do którego ta wartość jest odnoszona. Nie zmienia to jednak faktu, że sama tendencja związana z bardzo dużym wzrostem zawieranych umów na sprzedaż gazu przez Tauron jest jak najbardziej zjawiskiem pozytywnym.

Jakie produkty gazowe od firmy Tauron cieszyły się największym powodzeniem?

W 2016 roku sprzedawca oferował różnego rodzaju usługi towarzyszące związane ze sprzedażą gazu ziemnego. W przypadku odbiorców indywidualnych były to:

  • GazPomoc 24H (m.in. pomoc przy awarii urządzeń)
  • Serwisant Gazowy 24H (m.in. rozszerzony, dodatkowy pakiet usług związanych z naprawą urządzeń gazowych)

Dla firm, nowością na rynku mogła być oferta TAURON Gaz Giełda. Umożliwia on dokonywanie zakupu gazu w oparciu o mechanizmy rynkowe i daje klientowi swobodę w wyborze momentu transakcji i określeniu wolumenu paliwa  gazowego. Opcja jest korzystna w przypadku podmiotów zużywających duże ilości gazu ziemnego. Trzeba tutaj pamiętać, że mechanizm giełdowy jest korzystny wtedy kiedy cena gazu na giełdzie spada, w przypadku wzrostu ceny w czasie, każdy kolejny kontrakt będzie wyższy – ryzyko zmiany ceny klient bierze na siebie.

Tauron walczy ze smogiem!

Gdy w styczniu br. mieszkańcy południowej Polski narzekali na smog, krakowianie już od pół roku mogli korzystać z oferty TAURON Sprzedaż i Miasta Kraków. W czerwcu 2016 r. ruszył program, którego celem jest ograniczanie poziomu zanieczyszczeń pochodzących z procesów spalania paliw stałych.

Wszyscy mieszkańcy Krakowa, którzy wymienią nieekologiczne ogrzewanie na kocioł gazowy, otrzymują od TAURONA gwarancję niższych cen gazu, bezpłatne doradztwo w doborze urządzeń grzewczych oraz darmowy serwis domowej instalacji gazowej. TAURON załatwia również wszelkie formalności związane z przygotowaniem wniosku o dotację – informuje Grzegorz Lot.

Urząd Miasta zapewniał w 2016 r. zwrot do 100 procent kosztów poniesionej inwestycji, w 2017 r. dotacja wynosi do 80 procent.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 4.5 (2 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności