Gaz ziemny od Taruona to produkt, który na rynku pojawił się znacznie wcześniej niż w 2016 roku, ale to właśnie ubiegły rok można uznać z pierwszy, w którym Spółka w bardzo mocny sposób zaczęła promować ofertę w mediach (telewizji czy internecie), a co za tym idzie uzyskiwać wymierne korzyści w postaci nowych klientów, którzy z oferty skorzystali. Ilu ich było?
Ilu klientów zdecydowało się na gaz ziemny od Taurona?
W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy na naszych stronach informację na temat ilości nowych umów. jakie głównie pod marką Błękitna Energia zawarła firma Energetyczne Centrum. Znając statystyki ilości zmian sprzedawcy gazu w Polsce publikowane przez URE, które mówią o łącznej liczbie prawie 80 tys. zmian sprzedawcy gazu i fakt posiadania w portfelu ponad połowy klientów indywidualnych przez firmę Energetyczne Centrum, można w prosty sposób określić, że na pozostałe podmioty zajmujące się sprzedażą gazu ziemnego (z wyłączeniem PGNiG) przypada ok. 30 tysięcy klientów. Firma Tauron w komunikacie mediowym pisze, że:
– Zgodnie z nową strategią Grupy TAURON sprzedaż i rozwój nowych produktów oraz usług stanowi silną bazę jej wzrostu. TAURON z sukcesem działała dziś na rynku sprzedaży gazu, na którym zwiększył siedemnastokrotnie liczbę klientów (…) – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia
Trudno tutaj jednoznacznie określić czy 17-krotny wzrost liczby klientów to dużo czy mało, nie znając wyjściowej liczby klientów w poprzednim okresie, do którego ta wartość jest odnoszona. Nie zmienia to jednak faktu, że sama tendencja związana z bardzo dużym wzrostem zawieranych umów na sprzedaż gazu przez Tauron jest jak najbardziej zjawiskiem pozytywnym.
Jakie produkty gazowe od firmy Tauron cieszyły się największym powodzeniem?
W 2016 roku sprzedawca oferował różnego rodzaju usługi towarzyszące związane ze sprzedażą gazu ziemnego. W przypadku odbiorców indywidualnych były to:
- GazPomoc 24H (m.in. pomoc przy awarii urządzeń)
- Serwisant Gazowy 24H (m.in. rozszerzony, dodatkowy pakiet usług związanych z naprawą urządzeń gazowych)
Dla firm, nowością na rynku mogła być oferta TAURON Gaz Giełda. Umożliwia on dokonywanie zakupu gazu w oparciu o mechanizmy rynkowe i daje klientowi swobodę w wyborze momentu transakcji i określeniu wolumenu paliwa gazowego. Opcja jest korzystna w przypadku podmiotów zużywających duże ilości gazu ziemnego. Trzeba tutaj pamiętać, że mechanizm giełdowy jest korzystny wtedy kiedy cena gazu na giełdzie spada, w przypadku wzrostu ceny w czasie, każdy kolejny kontrakt będzie wyższy – ryzyko zmiany ceny klient bierze na siebie.
Tauron walczy ze smogiem!
Gdy w styczniu br. mieszkańcy południowej Polski narzekali na smog, krakowianie już od pół roku mogli korzystać z oferty TAURON Sprzedaż i Miasta Kraków. W czerwcu 2016 r. ruszył program, którego celem jest ograniczanie poziomu zanieczyszczeń pochodzących z procesów spalania paliw stałych.
Wszyscy mieszkańcy Krakowa, którzy wymienią nieekologiczne ogrzewanie na kocioł gazowy, otrzymują od TAURONA gwarancję niższych cen gazu, bezpłatne doradztwo w doborze urządzeń grzewczych oraz darmowy serwis domowej instalacji gazowej. TAURON załatwia również wszelkie formalności związane z przygotowaniem wniosku o dotację – informuje Grzegorz Lot.
Urząd Miasta zapewniał w 2016 r. zwrot do 100 procent kosztów poniesionej inwestycji, w 2017 r. dotacja wynosi do 80 procent.