Strona główna » Blog » rynek gazu aktualności » PGNiG Obrót detaliczny
rynek gazu aktualności

PGNiG Obrót detaliczny

Grupa PGNiG to jeden z największych w Polsce podmiotów działających w obszarze przemysłu związanego z energią. Swoją pierwotną działalność spółka koncentrowała na tematyce, usługach, produktach związanych z gazem ziemnym. Razem z rozwojem wolnego rynku energii w Polsce, spółka zaczęła powiększać obszary swojej działalności. Dzisiaj jednak napiszemy o jej podstawowej usłudze, czyli sprzedaży gazu ziemnego przez PGNiG Obrót detaliczny.

Jakie jest zadanie spółki PGNiG Obrót Detaliczny?

Zacznijmy jednak od historii spółki. Ta sięga roku 2014 to wtedy właśnie wyodrębniony z koncernu PGNiG została spółka, która od 1 sierpnia 2014 roku zaczęła świadczyć usługi związane ze sprzedażą energii. Używając określenia „zaczęła” może okazać się ono lekko mylące. Przede wszystkim spóła Obrót Detaliczny przejęła kompetencję, umowy, a także klientów związanych już ze spółką PGNiG.

Wszystkie umowy na dostawę gazu ziemnego, zobowiązania, kontrakty związane z obszarem handlu na mocy odpowiednich zapisów umów zostały przeniesione na nowy podmiot, który samodzielnie na rynku działa już od ponad 3 lat. Co jest w takim razie głównym zadaniem spółki?

Przede wszystkim obszar handlowy (sprzedaży energii). Głównym produktem pozostaje oczywiście gaz ziemny, chociażby ze względu na pozycję rynkową spółki. Nie zmienia to jednak faktu, że bardzo intensywnie PGNiG Obrót działa także w innych obszarach handlowych związanych z rynkiem energii, a są to ponadto:

  • obszar sprzedaży energii elektrycznej
  • handel gazem CNG
  • handel gazem LNG

Włodarze spółki mają na celu nie tylko zatrzymanie jak największej ilośc klientów kupujących obecnie od PGNiG gaz ziemny, ale także poszerzanie odbiorców swoich innych usług jak chociażby sprzedaży prądu.

Struktura firmy PGNiG Obrót Detaliczny

Firma swoją siedzibę główną ma oczywiście w Stolicy – Warszawie. Cały obszar kraju jest podzielony na tzw. rejony z głównymi siedzibami w następujących miastach:

  • Rejon Dolnośląski – Wrocław
  • Rejon Mazowiecki – Warszawa
  • Rejon Górnośląski  – Katowice
  • Rejon Karpacki – Rzeszów
  • Rejon Pomorski – Gdańsk
  • Rejon Wielkopolski – Poznań

Jeśli zatem wystąpią problemy związane z obszarem handlowych – rozliczanie rachunków itp. Podmiotem właściwym do kontaktu jest spółka PGNiG Obrót Detaliczny. Nie załatwimy tutaj spraw związanych np. z przyłączem gazu ziemnego

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności