Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Gazowe ogrzewanie domu
Gaz dla domu

Gazowe ogrzewanie domu

O tym, że gazowe ogrzewanie domu to jeden z najwygodniejszych sposobów ogrzewania domów nikogo przekonywać nie trzeba. Tak jak każde inny rozwiązanie ogrzewanie gazem ziemnym ma swoje zalety i wady. Dzisiaj przyjrzymy się na jakie czynniki powinien zwrócić uwagę Pan Kowalski jeśli rozważa budowę domu, zakup mieszkania bądź zmianę sposobu ogrzewania swojego domu czy też mieszkania.

Gazowe ogrzewanie domu jest drogie

To prawda. Ogrzewanie gazem ziemnym nie należy do najtańszych sposobów ogrzewania. Nie jest wprawdzie tak drogie jak gaz płynny dla domu, który często jest alternatywą dla tych z nas, którzy cenią sobie komfort kosztem wyższych rachunków. Wysokość rachunków za gaz ziemny to jednak nie powód aby z ogrzewania gazowego rezygnować. Mamy do dyspozycji kilka ciekawych pomysłów, w jaki sposób skutecznie obniżyć rachunki za ogrzewanie jeśli zdecydujemy się na gaz ziemny.

Pierwszym z nich jest zmiana sprzedawcy gazu. Tak samo jak w przypadku zakupu węgla, drewna, eko-groszku czy też każdego innego paliwa, tak samo w przypadku gazu ziemnego możemy wybrać dowolnego dostawcę. O tym w jaki sposób to zrobić pisać dzisiaj nie będziemy. Warto odwiedzić branżowe strony takie jak np. zmianasprzedawcygazu.pl na której uzyskamy wyczerpujące informacje na temat ofert i cen gazu ziemnego dla gospodarstw domowych i firm.

Kolejnym obszarem, który odpowiednio optymalizując możemy wpłynąć na wysokość swoich rachunków za gaz ziemny jest zmniejszenie ilości zużywanego gazu ziemnego. Większość z nas w ciągu dnia pracuje, chodzi do szkoły. Zaletą gazu ziemnego jest brak konieczności czekania np. na rozpalenie paleniska. Praktycznie od razu po włączeniu pieca odczuwamy ciepło. Dzięki temu nie musimy tracić paliwa na np. nagrzewanie się dużej ilości wody w zbiornikach.

Gazowe ogrzewanie domu koszty instalacji

Tutaj bardzo trudno o dokładne szacunki. Możemy wymienić czynniki, jakie wpłyną na finalny koszt inwestycji. Pamiętajmy, że jest on bardzo indywidualną sprawą dla każdego odbiorcy/budynku. To co wpływa na koszt instalacji to:

  • powierzchnia jaką musimy ogrzeć
  • rodzaj pieca na jaki się zdecydujemy (piec gazowy jednofunkcyjny, dwufunkcyjny)
  • robocizna
  • koszty grzejników

Do tego kilka detali stanowiących ok. 10% wartości wszystkich kosztów. Naszym zdaniem gra jest jednak warta świeczki. Poza komfortem dbamy także o środowisko

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności