Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Gaz płynny dla domu
Gaz dla domu

Gaz płynny dla domu

gaz płynny dla domu

Gaz płynny dla domu to idealna alternatywa dla tych z nas, którzy chcą się cieszyć komfortem i wygodą ogrzewania budynku na tym samym poziomie jak w przypadku gazu ziemnego. Dzięki coraz większej konkurencji na rynku, oferty związane z instalacją gazu płynnego w domu są coraz bardziej atrakcyjne cenowo, a co za tym idzie ilość osób, które decydują się na tego typu rozwiązanie wcale nie muszą płacić wyższych rachunków za ogrzewanie.

Gaz płynny dla domu jako tymczasowe rozwiązanie

Głównym czynnikiem decydującym o naszym zainteresowania instalacją gazu płynnego jest fakt, że nie mamy dostępu do sieci dystrybucji gazu ziemnego. Taki stan rzeczy może być stały lub przejściowy. Druga opcja trafia się szczególnie w przypadku nowych osiedli, przy granicach miast, gdzie nie ma doprowadzonej jeszcze sieci dystrybucji gazu.

Co zrobić w przypadku, kiedy docelowo chcemy ogrzewać nasz dom gazem ziemnym, a sieć dystrybucyjna będzie doprowadzona dopiero za kilka lat? Tutaj idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z instalacji gazu płynnego. To o czym trzeba pamiętać, to przede wszystkim brak konieczności wymiany urządzeń spalających gaz czy to płynny czy ziemny. Z powodzeniem piece do ogrzewania domów czy też kuchenki gazowe pracują na obu typach gazu.

Czy jednak koszty związane z zakupem samej instalacji gazu płynnego nie będą zbyt wysokie, jak na krótki okres wykorzystywania instalacji? Oczywiście, że nie. W ofertach dostępnych także na naszych stronach bez problemu znajdziecie opcję tzw. dzierżawy instalacji. Dzięki temu rozwiązaniu koszty związane z instalacją zbiornika na gaz płynny zostaną wliczone w cenę zakupionego gazu.

Gaz płynny dla domu na stałe

Jeśli jednak wiemy, że w naszej okolicy w ciągu najbliższych kilkunastu lat nie ma co liczyć na zbudowanie sieci dystrybucyjnej – gaz płynny staje się wtedy jedynym rozwiązaniem. Sposób finansowania inwestycji można również wybrać. Do najbardziej popularnych rozwiązań możemy zaliczyć:

  • zakup całej instalacji gazu płynnego za gotówkę
  • zakup całej instalacji gazu płynnego na kredyt
  • dzierżawa całej instalacji gazu płynnego (nie zalecana przy okresie dłuższym niż 4 lata)
  • zakup instalacji gazu płynnego od dostawcy, z którym mamy podpisaną umowę i wliczanie kosztów instalacji w cenę spalanego gazu

Jak widać opcji jest bardzo dużo. Na naszych stronach nie brakuje opisu i zestawienia najlepszych ofert związanych z instalacja gazu płynnego. Są take dostępne profile firm, na których znajdziecie informacje o aktualnych cenach gazu i ofertach jakie są dostępne.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3.83 (6 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności