Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Gaz płynny dla domu
Gaz dla domu

Gaz płynny dla domu

Osoby ceniące sobie komfort życia i wygodę, za którą trzeba trochę więcej zapłacić często decydują się na gaz płynny dla domu jako źródło ogrzewania. Wybór akurat tego sposobu dostarczania gazu jest podyktowany wielokrotnie brakiem dostępu do sieci dystrybucji gazu ziemnego. Może być to także związane z faktem, że gaz ziemny w okolicy jest prowadzony, ale koszty wykonania przyłączenia działki są zbyt wysokie i taka inwestycja się nie opłaca.

Gaz płynny dla domu różne możliwości sprzedaży

Jak się okazuje, osoby przy działkach których gaz ziemny przy domu prowadzony nie jest, mają bardzo szeroki wachlarz ofert przestawianych przez dostawców gazu płynnego. Od różnego rodzaju sposobu finansowania po możliwości i rodzaje dostępnych instalacji, czy sposobów rozliczeń. Rynek coraz bardziej dostosowuje się do klienta.

Sposoby płatności za instalację gazu płynnego

Już na początku mamy możliwość wyboru rodzaju w jaki zapłacimy za instalacje gazu płynnego. Oczywiście wariant standardowy czyli płatność gotówką/przelewem to nie jedyna opcja:

  • rozłożenie płatności za instalację na raty
  • dzierżawa instalacji gazu płynnego
  • spłata instalacji wkalkulowana w cenę zakupionego paliwa

Mamy także możliwość wyboru typu samej instalacji. Do najpopularniejszych należą instalację naziemne. Zbiornik gazu możemy także umieścić w ziemi na dwa sposoby.

Rozliczanie gazu płynnego w domu

W przypadku bieżących dostaw gazu również istnieje kilka ciekawych sposobów płatności. Jak się okazuje nie sprowadzają się one tylko i wyłączenie do płatności z góry za cały transport gazu płynnego do naszego zbiornika lub standardowe rozbicie płatności na raty. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które jest dostępne u największych dostawców, możemy rozliczać się na podstawie faktycznego zużycia gazu ziemnego w damym miesiącu czy też w damym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu będziemy mogli odczuć komfort praktycznie taki sam jaki mają odbiorcy gazu ziemnego.

Gaz płynny dla domu to konieczność

Prawdą jest także to stwierdzenie z nagłówka. Jeśli na danym terenie występuje sieć dystrybucji gazu ziemnego to warto z niej skorzystać. Oferta instalacji gazu płynnego kierowana jest do budynków i domów gdzie nie ma dostępu do sieci dystrybucji gazu ziemnego.

 

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności