Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Gaz przy domu
Gaz dla domu

Gaz przy domu

jaką firmę wybrać do sprzedaży gazu

Rozbudowa sieci gazowej powoduje, że coraz większy obszar naszego kraju kilka metrów pod ziemią kryje duże ilości rur. Miejsca do prowadzenia sieci przesyłowych są specjalnie analizowane, tak aby nie znajdowały się zbyt blisko budynków mieszkalnych. Inaczej jest w przypadku sieci dystrybucyjnych, gdzie gaz przy domu może być przesyłany w bardzo niewielkich odległościach.

Jakie korzyści daje gaz przy domu w sieci dystrybucyjnej i przesyłowej

W przypadku sieci przesyłowej bezpośrednich korzyści płynących dla odbiorców indywidualnych nie ma. Są teorie mówiące o ty, że rurociągi prowadzone w danym miejscu powodują lokalnie podniesienie temperatury gruntu. Nie ulega jednak wątpliwości, że ich izolacja, zabezpieczenie oraz głębokość na jakiej są prowadzone powodują brak widocznych dla człowieka skutków. Rura gazowa to nie cieplik, zakopany pod chodnikiem w centrum miasta, gdzie od razu można zauważyć na podstawie topniejącego śniegu gdzie jest prowadzony.

W przypadku sieci dystrybucyjnej sprawa wygląda inaczej. Przed wszystkim dostęp działki budowlanej do sieci dystrybucyjnej zaoszczędzi nam dużo formalności, a także kosztów. Decydując się na gaz ziemny w domu na starcie oszczędzamy kilka tysięcy złotych. To największa korzyść płynąca z faktu kiedy gaz przy domu jest poprowadzony.

Gaz przy domu nie mobilizuje do zmiany sposobu ogrzewania

Rozbudowa sieci dystrybucyjnej gazu ziemnego nie dla wszystkich jest korzyścią. Szczególnie na obszarach, gdzie zabudowania istnieją od wielu lat, gazyfikacja rejonu nie powoduje lawinowego wzrostu klientów zainteresowanych tym rozwiązaniem. Dzieje się tak dlatego, że poza kosztem samego przyłącza gazowego, który nie jest wysoki, trzeba zainwestować np. w kocioł. Osoby przyzwyczajone do ogrzewania paliwem stałym niechętnie skorzystają z nowego, kosztownego rozwiązania. Dodatkowa świadomość wzrostu kosztów ogrzewania również nie będzie zachęcać do zmiany przyzwyczajeń.

Gaz przy domu to świetna informacja dla osób do tej pory ogrzewających swój dom np. gazem płynnym. Wystarczy zmienić odpowiednią dyszę i nie musimy martwić się o cykliczne dostawy paliwa gazowego płynnego. Nasze rachunki za gaz ziemny może nie zmienią aż tak bardzo swojej wysokości, ale komfort życia z pewnością wzrośnie.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności