Strona główna » Blog » Rachunek za gaz » Cena gazu ziemnego 2017
Rachunek za gaz

Cena gazu ziemnego 2017

grupa taryfowa gazu Z

Cena gazu ziemnego 2017 roku może okazać się jednym wielkim zaskoczeniem dla wszystkich. O tym czy będzie to zaskoczenie pozytywne czy negatywne tego nie wiemy. Dlaczego ten rok może okazać się wyjątkowy? Wszystko ze względu na zbliżające się uwolnienie cen gazu dla przedsiębiorców

Wyższa cena gazu ziemnego 2017

Obecny stan pozwala nam spać spokojnie przynajmniej do połowy roku. Wszystko za sprawą zatwierdzonych przez URE taryf, zarówno dla odbiorców indywidualnych jak również przemysłowych. W przypadku tej drugiej grupy, rok 2017 został określony mianem roku przełomowego. Wszystko za sprawą barku konieczności przedkładania do Urzędu Regulacji Energetyki taryf. Jeśli weźmiemy pod uwagę praktyczny aspekt rynku energii w Polsce, cofniemy się o kilka lat i przypomnimy sobie sytuację z rynku energii elektrycznej. Możemy być niemal pewni, że największy gracz na rynku czyli PGNiG, wykorzysta wolny rynek (chodź jeszcze nie w pełni konkurencyjny) do podniesienia cen dla swoich odbiorców. Stan ten będzie tak długo trwał, jak długo ilość „odpływających” z firmy klientów nie będzie dla naszego giganta odczuwalna.

Niższa cena gazu ziemnego 2017

W naszej ocenie obniżek cen gazu spodziewać się nie powinniśmy. Wszystko za sprawą prowadzonych inwestycji, tych już obecnie realizowanych i tych przyszłych. Z drugiej jednak strony, jeśli nasz rząd, chce promować walkę ze smogiem i przechodzenie odbiorców na ogrzewanie gazowe pamiętać musimy, że największą blokadą są koszty związane z ogrzewaniem. Im cena gazu bardziej atrakcyjna tym mniej osób będzie się broniło przed tą zmianą.

Jaka jest obecna cena gazu ziemnego 2017

Pisząc ten tekst nie możemy narzekać. Obniżki cen gazu jakie zostały wprowadzone w tym roku, świadczyć mogą o tendencji spadkowej. Z drugiej strony jest także bardzo duże grono alternatywnych sprzedawców gazu, którzy są w stanie oferować jeszcze bardziej korzystne ceny za zakup paliwa gazowego, a co za tym idzie pozytywnie wpływać na konkurencję działającą na rynku (nawet tą największą). Miejmy nadzieję, że nadchodzący rok będzie dla odbiorców gazu ziemnego rokiem pozytywnych zaskoczeń, a w roku 2018 cena gazu ziemnego będzie niższa.

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności