Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Wybieram gaz – czyli co powinniśmy wiedzieć o promocji firmy Energa?
Sprzedawcy gazu

Wybieram gaz – czyli co powinniśmy wiedzieć o promocji firmy Energa?

wybieram gaz energa
Czy nowa oferta przygotowana przez firmę Energa podbije rynek gazu ziemnego? Tak jak w większości tego typu ofert - o ich sukcesie będzie stanowiła cena gazu. Czy faktycznie jest dużo niższa?

Wybieram gaz to nazwa oferty kierowanej przez jednego z największych sprzedawców prądu w Polsce czyli firmy Energa. W tym roku mieliśmy już okazję słyszeć o pilotażowych ofertach kierowanych do segmentu odbiorców indywidualnych. Jak doskonale pamiętamy w połowie roku Energa gaz ziemny dla domu sprzedawała tylko i wyłącznie w kilku swoich stacjonarnych punktach. Aktualna oferta jest dostępna dla wszystkich odbiorców gazu ziemnego, osoby zainteresowane podpisaniem umowy mogą wypełnić krótki wniosek i czekać na telefon zwrotny z ofertą. Wcześniej jednak koniecznie zapoznajcie się z warunkami oferty, o których piszemy poniżej.

Wybieram gaz – podstawowe informacje

Wybieram gaz, czyli adres w sieci, który promuje ofertę Gaz pod kontrolą, zawiera na pierwszy rzut oka tylko podstawowe informacje na temat oferty. Sprawdźmy czego możemy dowiedzieć się np. w regulaminie. Do najbardziej istotnych informacji należy zaliczyć:

  • Musi zawrzeć umowę kompleksową ze sprzedawcą gazu w okresie od 1 listopada do 31 marca 2017 roku
  • Odbiorca rozlicza się w grupie taryfowej gazu W-2 lub W-3

Drugi punkt jest bardzo istotny, ponieważ osoby z grupy taryfowej W-1 nie mogą z oferty skorzystać!

Sprzedawca dla osób kwalifikujących się do podpisania umowy udostępni bon na zakup czujnika gazowego w e-sklepie firmy Energa za 1,23 zł Brutto. W sieci szacunkowa wartość takiego czujnika to ok. 70 zł.

Ogólne warunku umowy z firmą Energa

Firma przy informacji medialnej dotyczącej niezmienności ceny ustawiła z tzw. gwiazdkę. Po jej przeczytaniu dowiadujemy się, że niezmienna cena będzie obowiązywać min. 12 miesięcy ale nie dłużej niż do 30 września 2018 roku. Okres wypowiedzenia umowy wynosi jeden miesiąc ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym oświadczenie o wypowiedzeniu umowy wpłynęło do sprzedawcy.

Jeśli będziemy chcieli rozwiązać umowę wcześniej, za każdy miesiąc o jaki zostanie ona skrócona zostanie nam naliczona kara w wysokości 50 zł/mc.

Cena gazu Energa – oferta dla domu

Grupa taryfowaCena brutto Energa [gr/kWh]Cena brutto PGNiG [gr/kWh]RóżnicaKwota Brutto Energa [opłata abonamentowa] zł/mcKwota brutto PGNiG [opłata abonamentowa] zł/mcRóżnica
W – 2 11,56212,09 -4,37%5,907,72 -23,6%
W – 3 11,31612,09 -6,4% 6,778,61 -21,37%

Ocena atrakcyjności oferty

Podsumujmy w takim razie najnowszą ofertę firmy Energa naszych kryteriów rankingowych:

  1. Cena za kWh: 2,5 pkt
  2. Wysokość opłaty abonamentowej: 2 pkt
  3. Informacje na temat ceny gazu w ofercie: 1 pkt
  4. Okres obowiązywania umowy: 1 pkt
  5. Okres wypowiedzenia umowy: 2 pkt
  6. Umieszczanie dodatkowych opłat: 1 pkt
  7. Możliwości zawarcia umowy: 1,5 pkt

Wynik: 11/14 pkt

Oferta ze strony Wybieram gaz: „Gaz pod kontrolą” rewolucji na rynku energii nie przyniesie. Z pewnością jednak możemy otrzymać wartościowy i użyteczny przedmiot oraz przez pierwsze 12 miesięcy płacić mniej za gaz

Czym oferta różni się od poprzednio przez nas opisywanej firmy Energa? Przede wszystkim możliwością uzyskania bonusu w postaci czujnika gazu i tym, że z oferty mogą skorzystać praktycznie wszyscy odbiorcy gazu.

Zapisywanie
Ocena użytkowników 5 (1 ocena)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności