Strona główna » Blog » Sprzedawcy gazu » Rabator Tauron. Najlepsza oferta na gaz i prąd? Sprawdzamy
Sprzedawcy gazu

Rabator Tauron. Najlepsza oferta na gaz i prąd? Sprawdzamy

rabator tauron
Rabator Tauron to jedna z najbardziej zauważalnych reklam produktów energetycznych (gazu i prądu) w Polsce. Bardzo często możemy ją spotkać oglądając telewizję, słuchając radio czy przeglądając strony internetowe

Rabator Tauron to jedna z najbardziej zauważalnych reklam produktów energetycznych (gazu i prądu) w Polsce. Bardzo często możemy ją spotkać oglądając telewizję, słuchając radio czy przeglądając strony internetowe. Sprawdźmy w takim razie dla kogo oferta rabatowa przygotowana przez firmę Tauron jest najbardziej korzystna. Dla odbiorców chcących podpisać umowę na gazu, prąd czy na gaz i prąd równocześnie, a może musimy zdecydować się na inne usługi?

Tauron Rabator – podstawowe informacje na temat promocji i umowy

Z oferty możemy skorzystać wchodzą na stronę internetową firmy Tauron lub kontaktując się ze sprzedawcą telefonicznie. Na stronie internetowej znajduje się m.in. kreator do stworzenia oferty dopasowanej do naszych potrzeb.

Już na samym początku uzyskujemy odpowiedź na pierwsze postawione przez nas pytanie. Rabator Tauron to oferta skierowana dla osób chcących podpisać umowę na sprzedaż prądu i gazu równocześnie.

Konfigurator dostępny na stronie sprzedawcy wymusza na nas wybranie jednej z opcji związanej z pomocą w przypadku awarii urządzeń elektrycznych lub gazowych. Chodzi o pomoc w przypadku awarii instalacji elektrycznej/gazowej lub sprzętu zużywającego wcześniej wymieniony nośnik energii.

Mamy do wyboru dwie opcje związane z długością obowiązywania umowy

  • Umowa na 24 miesiące
  • Umowa na 36 miesięcy

Przechodząc kolejno w/w opcje po prawej stronie „śledzi nas” informacja na temat możliwych do uzyskania oszczędności, przy których pojawia się standardowa „*” gwiazdka. Mówi ona, że przeprowadzane kalkulacje odnoszą się do różnic w cenie pomiędzy ceną gazu firmy Tauron a największym sprzedawcą gazu w Polsce (nie trudno domyślić się, że chodzi o PGNiG). Kalkulacja jest symulowana dla odbiorców w grupie taryfowej W-3.6 z rocznym zużyciem na poziomie 22,06 MWh rocznie. Przybliżając Wam ile to ponad 22 MWh zużycia gazu rocznie napiszmy, że w przypadku posiadania umowy z PGNiG odbiorca gazu zużywający gaz na tym poziomie płaci za niego rocznie ok. 3 500 zł (licząc oczywiście kwotę brutto związaną ze sprzedażą i dystrybucją gazu)

W tym miejscu mamy możliwość łączenia oferty z innymi usługami oferowanymi przez zewnętrzne firmy, takie jak usługi telekomunikacyjne, telewizyjne czy zakupu żarówek. Wybranie takiej opcji ma dać dodatkowe rabaty na rachunkach za prąd, umowach towarzyszących czy na zakupie żarówek.

My przechodzimy jednak dalej. W kolejnym kroku podajemy informacje związane z urządzeniami jakie posiadamy. Na podstawie tych danych sprzedawca może oszacować nasze roczne zużycie. Dajemy też informacje na temat sprzedawcy, u którego się obecnie rozliczamy i obszaru dystrybucji gazu na którym się znajdujemy.

Ceny gazu w promocji Rabator Tauron

W kolejnym kroku jesteśmy proszeni o podane dane kontaktowe i numery liczników gazu/prądu. Co ważne dopiero w tym miejscu mamy link do cennika gazu Rabator Tauron.

rabator cena gazu
źródło tauron.pl

Jak widzimy cena gazu jest stała w trakcie obowiązywania umowy i wynosi 11,476 gr/kWh brutto i jest niższa do tej oferowanej przez PGNiG, która wynosi 12,091 zł/kWh. Niestety ale tylko do końca września 2017 obowiązuje niższa stawka opłaty abonamentowe, która po upływie 12 miesięcy jest w niektórych taryfach nawet ponad 3-krotnie wyższa niż w PGNiG… Skąd ta różnica? Wynika ona z konieczności zapłaty przez ostatnie 24 miesiące trwania umowy opłaty za usługę pomocy w przypadku awarii urządzeń elektrycznych czy gazowych, która w w skali roku wynosi prawie 100 zł!

tauron oplata dodatkowa

źródło tauron.pl

Opłata ta zostanie naliczona do opłaty abonamentowej.

Opinia na temat promocji

Trudno jest nam sklasyfikować ofertę Tauron Rabator w naszym zestawieniu ze względu na ilość opłat dodawnych w zależności od konfiguracji usług z jakich musimy skorzystać. Każdy z nas sam powinien ocenić czy usługa związana z ubezpieczeniem się na wypadek awarii urządzeń elektrycznych czy gazowych jest warta min. kwoty 100 zł za usługę. Fakt jest też taki, że cena gazu za kWh jest niższa od tej oferowanej przez PGNiG

Zapisywanie
Ocena użytkowników 3.5 (4 oceny)

Porównywarka ofert gazu

Przeczytaj także

Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności