Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Tańszy gaz ziemny dla domu
Gaz dla domu

Tańszy gaz ziemny dla domu

tańszy gaz ziemny
Szczególnie w okresie zimowych chcemy mieć możliwość obniżenia rachunków za gaz. Czy tańszy gaz ziemny mocno zredukuje koszty ogrzewania?

Po okresie zimowym czyli ogrzewania przez wielu z nas swoich domów gazem możemy odetchnąć. Pierwsze ciepłe dni, które pojawiały się ok. 2 tygodni temu z pewnością poprawią nasz humor, kiedy będziemy spoglądać na rachunek za gaz. Warto zadać sobie pytanie czy tańszy gaz ziemny np. od innego sprzedawcy gazu w Polsce faktycznie wpłynie na poprawę kondycji naszych rodzinnych budżetów?

Tańszy gaz ziemny – na czym tak naprawdę oszczędzamy?

Na początku trzeba jasno i wyraźnie zaznaczyć, że różnica w cenie za paliwo gazowe nie wpłynie na jego jakość. Za dostarczanie gazu dalej będzie odpowiadał nasz lokalny dystrybutor. To samo tyczy się ciągłości dostaw. Nie ma możliwości w której firma odpowiedzialna za dystrybucję gazu ziemnego do naszego domu w pierwszej kolejności dostarczy gaz do domu nr 1, a później do domu nr 2 tylko dlatego, że w domu nr 1 dokonaliśmy zmiany sprzedawcy gazu ziemnego.

Patrząc na pozycje za jakie płacimy na rachunku za gaz czyli:

Musimy wiedzieć, że różnica wynikająca za zmiany dotyczy tylko i wyłącznie dwóch pierwszych pozycji.

O ile złotych tańszy gaz ziemny kupię do swojego domu?

To wszystko zależy przede wszystkich od 2 czynników:

  1. Taryfy gazu ziemnego w jakiej się rozliczam
  2. Ilości zużywanych kWh

Na to ile zaoszczędzimy nie ma wpływu:

  1. To czy mieszkamy w dużym czy małym mieście, na wsi w domu czy w bloku
  2. To od kogo do tej pory kupowaliśmy gaz
  3. Czy mieszkamy na wschodzie, zachodzie, północy czy południu Polski (zasada miedzianej płyty dla systemu gazowego)

Tutaj jednak pytanie należałoby sformułować nie ile złotych ale o ile procent zapłacę mniej. Ponieważ obniżki są dla różnych grup klientów takie same, jednak w zależności od ilości zużywanych kWh oszczędności mogą być różne.

Mimo wszystko nie daj się nabrać na tańszy gaz ziemny od każdego

Tak jak w każdym obszarze rynku czy to energii, gazu czy finansowym nie brakuje firm, które nie powinny w ogóle istnieć i którym zależy na tym, żeby oszukać potencjalnego klienta na zakup gazu. Warto pamiętać o „tanich sztuczkach” jakie stosują, a decyzję o zmianie sprzedawcy gazu nie podejmujmy za szybko, tylko dokładnie czytajmy umowę jaką chce nam sprzedawca podsunąć. To na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę:

  1. Podawanie w reklamach %oszczędności odnoszących się nie do całego rachunku za gaz tylko do części sprzedawcy. W takim wypadku realna różnica jest dwukrotnie mniejsza, ponieważ koszty dystrybucji i sprzedaży stanowią po ok. 50% kwoty rachunku
  2. Brak gwarancji stałej ceny
  3. Długi okres wypowiedzenia i kary z tym związane

Na szczęście takich firm jest coraz mniej, bo dzięki konkurencji na rynku i coraz większej liczbie informacji na ten temat rynek gazu „czyści” się sam 🙂

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności