Strona główna » Blog » Gaz dla domu » Ceny gazu 2015 roku w PGNiG. Tańszy gaz ziemny
Gaz dla domu

Ceny gazu 2015 roku w PGNiG. Tańszy gaz ziemny

cena gazu 2015
Ceny gazu 2015 roku spadną do końca grudnia. Niższe rachunki otrzymamy najpóźniej od października. PGNiG ma 45 dni na obniżenie cen gazu ziemnego

Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki będziemy mieli miłą niespodziankę. Ze względu na niższe ceny zakupu gazu m.in na Towarowej Giełdzie Energii. Ceny za paliwo gazowe zostaną obniżone nawet o 6,5%!

Ceny gazu 2015 – do końca roku taniej

Jak ta obniżka przełoży się faktycznie na nasz portfel? Jeśli ktoś już skalkulował obniżkę wysokości rachunku o 6,5% to niestety musimy go rozczarować. Komunikat medialny jaki został w sposób transparenty (przed wyborami 😉 ) opublikowany nie jest do końca prawdą.

Jak doskonale wiecie z naszego portalu rachunek za gaz składa się z kilku składników, a obniżona zostaje tylko cena opłaty za paliwo gazowe. Cała reszta opłat czyli:

  • Opłata abonamentowa
  • Opłata dystrybucyjna stała
  • Opłata dystrybucyjna zmienna

Pozostają bez zmian. W związku z powyższym realne oszczędności są uzależnione od ilości spalanego paliwa i w praktyce dla osób płacących średnio w miesiącu od 100 do 400 złotych realna obniżka całego rachunku wyniesie od 3 do 4,5%.

Kiedy tańszy gaz dla domu?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niższe ceny za gaz sprzedawca PGNiG musi wprowadzić nie wcześniej niż 14 dni ale nie później niż 45 dni od daty decyzji Prezesa URE, która zapadła 13 sierpnia 2015 roku.

W zależności od tempa wprowadzonej korekty przez PGNiG cena gazu 2015 będzie niższa od 1 września lub 1 października.

Może mała ankieta w komentarzu: jak myślicie, czy kiedy dojdzie do obniżki cen we wrześniu czy październiku? 🙂

Zapisywanie
Ocena użytkowników 0 (0 oceny)
Zatrzymaj rosnące ceny gazu
Porównaj swoją cenę za 1 kWh paliwa gazowego z najlepszymi ofertami na rynku gazu ziemnego
Zapoznałem się z Regulaminem Świadczenie Usług i go akceptuję Każdą ze zgód można wycofać wysyłając wiadomość na adres biuro@optimalenergy.pl lub w przypadku zewnętrznego dostawcy, zgodnie z jego polityką ochrony danych. Więcej informacji w polityce prywatności